„Cíle byly jasné, zaplavání osobních rekordů, zlepšení kvalifikačních časů pro Zimní pohár ČR a získání titulů Ústeckého kraje“ konstatovali děčínští trenéři Honza Mareš a Petr Rouček.

To se povedlo náramně, když Děčín získal celkově třicet cenných kovů v individuálních soutěžích a k tomu přidal třešničku na dortu v podobě 1. místa ve smíšených štafetách 4x50m polohově. Tato soutěž, kde se plavou všechny čtyři plavecké styly v pořadí znak – prsa – motýlek – kraul, ukázala sílu děčínských plavců, protože udolali hvězdné týmy jako je Chomutov či Ústí nad Labem. Děčínská štafeta byla ve složení Oliver Horáček, Tereza Vaščíková, Barbora Silná a Petr Šolín, všichni ročník narození 2010.

Nejúspěšnějšími plavci, co se počtu medailí týče, byli v kategorii 9-ti letých a mladších Tomáš Čermák a Eliška Horáčková, za 10-ti leté Lucie Ticháčková a Simona Poláková a v 11-ti letých Barbora Silná, Petr Šolín, Tereza Vaščíková a Oliver Horáček. 

Děčínský klub funguje perfektně a za podpory města konkuruje velkým českým plaveckým oddílům. Držíme palce na prosincových zimních pohárech ČR.