Do Aquaparku Děčín se sjelo 176 plavců z 15 klubů. Ti nejlepší z každé disciplíny získali medaile a diplomy. Už při ranním zahájení bylo jasné, že dojde k nelítostným bojům a bude se na co koukat. Domácí Plavecký klub Děčín nominoval neuvěřitelných 38 závodníků.

„Finále všech věkových kategoriích v disciplíně padesát metrů volným způsobem byla doslova dechberoucí. Na konci celého programu se konaly štafety v polohovém závodu mix, tedy dvě dívky a dva chlapci, kde první tři družstva získala pohár,“ prozradil Jan Mareš, trenér PK Děčín.

V konečných výsledcích plavci z Děčína obsadili přední příčky a řada z nich získala ve velké konkurenci nejvyšší ocenění. Po celkovém sečtení zůstalo na domácí půdě 38 medailí a štafetový pohár. „Právě zlatý pohár ze štafet byl velmi ceněný kvůli vyrovnanému souboji s týmem Chomutova a také Ústí nad Labem,“ zdůraznil Mareš.

Děčínská štafeta měla složení – Tomáš Čermák, Simona Poláková, Barbora Silná a Petr Šolín. K těmto čtyřem medailově nejúspěšnějším plavcům se dále přidali: Nina Červinková, Oliver Horáček, Barbora Hyklová, Alžběta Blažková, Lucie Ticháčková, Tereza Vaščíková, Anežka Žáčková a Jakub Šulc.

„Poděkování patří městu Děčín za podporu a také všem, kteří se podíleli na organizaci,“ dodal Jan Mareš.