Děčínští zástupci uspěli v obou selekcích pro vrchol sezony – do Szegedu pojede Lenka Hrochová a do Polska Andrea Rothmeierová s Vojtou Kučerou!
Závěrečný účet třídenního soupeření v Račicích ze závodů na 200, 500 a 1000m činí pro TJ Kajak 16 medailí, z toho sedm zlatých, šest stříbrných a tři bronzové.

Nejúspěšnějšími sběrači drahých kovů byli právě Andrea Rothmeierová mezi juniorkami a dorostenec Vojta Kučera. Andrea ze 7 startů vytěžila 3 zlaté a 3 stříbrné medaile a suverénně si zajistila nominaci pro OH naděje. Vojta se nechtěl nechat zahanbit a s bilancí 3-1-1 se stal nejlepším dorostencem. Na třech z těchto medailí (1-1-1)se ve společných posádkách podílel i Bohdan Lisachenko.

Lenka Hrochová podřídila víkendový program především pokusu o nominaci na MS a tak se letos po dlouhé době vrací bez mistrovského titulu „pouze“ se třemi medailemi (2x stříbro + 1 bronz), ale s jízdenkou do Szegedu v kapse. V obrovské bitvě, kde se na start postavily opravdu všechny nejlepší české kajakářky zajela své letošní maximum a kvalifikovala se na MS pro K1 500m a zároveň zůstává k dispozici jako náhradnice již na jaře sestaveného čtyřkajaku.

Úspěšný čtyřkajak mladých reprezentantů do 23let s Tomášem Němcem se postavil na start i při domácím mistrovství a vyjel si bronzovou medaili za svými zkušenějšími kolegy z repre A týmu.

Poslední děčínský mistrovský titul získal T.Charvát ve veteránském závodě.

Další cenná finálová umístění přidali mezi muži J.Obermann, M.Drahoš a T.Duda.

Příští víkend v Sedlčanech pokračuje Mistrovství ČR druhým dílem, v němž se ke svým závodům postaví nejmladší kategorie od benjamínků po žáky.

Autor: Tomáš Charvát