Mimořádně velkou sbírku medailí přivezli kajakáři z děčínského Klubu TJ Kajak z Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice. Získali osmnáct zlatých, devět stříbrných a čtyři bronzové.

Velmi potěšitelný byl především zřejmý vzestup výkonnosti většiny členů početného týmu; důkazem je zisk medailí ve všech věkových kategoriích od benjamínků přes žáky až po juniory, dospělé a veterány. S jedinou výjimkou: V závodě dorostu se stalo maximem 4. místo čtyřkajaku. Medailový ceremoniál si alespoň jednou v Račicích užilo 20 děčínských závodníků.

Celkový součet mohl být ještě lepší, kdyby v kvalifikačních rozjížďkách nepřišla „hodina hrůzy".

Nejprve se Iva Boháčová z jasného vedení ve své rozjížďce singla vykoupala, pak na deblu zlomila pádlo na startu a chlapecký debl Ajchler-Háza zase nedojel do cíle pro poruchu kormidla. Smutným bonusem navrch byl zmeškaný start semifinále Bohdana Lisačenka. Naštěstí to byla poslední pohroma a ve finálovém bloku se všichni postižení nakonec dokázali prosadit na stupně vítězů.

Nejúspěšnější z celé výpravy byla Lenka Hrochová, která si závěrečnou přípravu na World Games zpestřila startem na MČR a sezónu si vyšperkovala pěti mistrovskými medailemi: Získala dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Vynikající výkony jí rovněž zajistily účast na zářijovém MS v Duisburgu.

Na obou zlatých z deblů se podílela i Andrea Rothmeirová, ta navíc přidala ještě další jednu zlatou a jednu stříbrnou se svými kolegyněmi z USK Praha na obou čtyřkajacích.

Rovněž čtyři medaile si vyjel Vojta Kučera, a to dvě zlaté a dvě stříbrné, který v Račicích už ladil formu na juniorské MS v Kanadě.

Stoprocentní bilancí se mohou pochlubit benjamínci J. Kučera a K. Zárubová i jejich trenér T. Charvát mezi veterány. Každý svůj start proměnil v mistrovský titul. Jakubovi k titulům na deblu vydatně pomohl i „skokan roku" R. Novotný, který se už i na singlu poprvé prosadil do finále. Své starší kolegy napodobili medailovými výsledky i nejmladší benjamínci J. Žáček, Č. Dvořák, T. Hladík, J. Šulitka, D. Hozák, H. Florián a A. Házová. Poslední medailí byl sprinterský bronz z mužského čtyřkajaku zásluhou kombinované posádky.

Autor: Tomáš Charvát