Děčínští judisté vybojovali doma devět medailí

Děčín - Děčínský klub SK Judo Děčín pořádal první dubnovou sobotu závody na Východním nádraží

8.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Děčínský klub SK Judo Děčín pořádal první dubnovou sobotu závody na Východním nádraží, kterých se zúčastnili nejen mladí judisté ale i ostřílení a zkušení borci.

Mládež

Mezi mláďaty se poprvé „popral“ první zástupce pořádajícího oddílu Josef Kokrhoun (mládě – 20 kg) a hned převedl celému děčínskému judu, že nechodí na tréninky jen ze srandy. Obsadil krásné třetí místo.

V kategorii mladších žáků startoval Tomáš Novotný (ml. žák – 27 kg), který po svém lehkém zaváhání bral bronzovou medaili.

Dalším v pořadí byl Marek Klement (ml. žák – 38), který si vedl stejně jako Novotný a také obsadil třetí místo.

František Štrba (ml. žák – 42kg) opět dokázal, že poctivá dřina stojí za to a bral zlato.

Jan Vinter (ml. žák – 46 kg) také pracuje na trénincích na plné obrátky a vše se pak zhodnocuje na závodech. Jan svou katregorii vyhrál.

Jiří Muška (ml. žák – 60 kg). Děčínská „těžká“ váha nedala znát svou trému a svou kategorii vyhrála.

Viktor Leskauer (ml. žák – 38 kg) pro svou drobnou chybou již na začátku nemohl dobývat medailová umístění a skončil čtvrtý.

Ve starších žácích se úspěšně „popral“ Jakub Štajner (st. žák – 55 kg) který po své dlouhé nemoci ukázal co v něm doopravdy je a došel si pro zlato.

Muži

V neposlední řadě se ukázali na tatami muži. Za SK Judo Děčín ve váhové kategorii 73 – 95 kg to byli Tomáš Pachta, Petr Čapek a Tomáš Mašek.

Všichni tito borci byli spolu ve váhové kategorii a tak došlo i na vzájemné zápasy. Tomáš Pachta se svou kondicí a vynikající klekavou Seoinage nedal nikomu šanci a po vynikajících zápasech získal zlato.

Druhý neméně dobrý závodník Petr Čapek ukázal že kimono z tréninků od krve není nadarmo a se svou brutální silou vyšplhal na druhé místo.

Poslední závodník a v dnešní době již trenér Tomáš Mašek, který již dva roky nestál na závodním tatami nakonec ukázal, že svaly nejsou vše a svým technickým judem a fyzickou zdatností bral bronzovou medaili.

Takže po dobré úspěšnosti malých závodníků a mužů, kteří si na domácí půdě rozdělili poctivě všechny tři první místa byla děčínská výprava velmi spokojena.

Všem zúčastněným oddíl SK Judo Děčín blahopřeje a těší se na další úspěchy.