Do časovky postavil Děčín dva závodníky v kategorii nad třicet let, bývalý amatérský mistr této disciplíny Michal Šupol skončil tentokrát šestý a před lety svazový mistr Ivo Netík vybojoval bronz.

Závod s hromadným startem se jel na kopcovité trati Bělečských okruhů a každá věková kategorie startovala samostatně.

Po pěti okruzích spurtovala do cíle dvojice třicátníků, jedním z nich byl děčínský Šupol. „Mistrák to byl jak se patří, od startu se jelo v rychlém tempu plném nástupů. Moje taktika po sobotní nevydařené časovce byla neztratit kontakt se špicí, to se dařilo, nástupy pomáhal chytat i Netík. Asi třicet kilometrů před cílem zaútočil jeden z favoritů Jelínek, trošku se nám vzdálil a nikdo nereagoval. Vsadil jsem všechno na jednu kartu, dojel jsem ho sám, poctivě pak střídal a tím jsme soupeřům odjeli na minutový náskok. To stačilo až do cíle, spurt vyšel lépe Jelínkovi. I když letos na mě zlato nezbylo, tak jsem odjížděl spokojený.“, popsal stříbrný Šupol průběh závodu.

Podobně svižně, ale na delšítrati se krajinou řítil peleton mladých mužů, kteří měli předepsanou porci šesti okruhů po devatenácti kilometrech a na čele nescházel děčínský David Jeřábek: „Rozhodující únik sedmičlenné skupinky se zrodil v pátém kole, favorité si vybrali táhlé stoupání z Nižboru. Při průjezdu do posledního okruhu jsme už měli dostatečný náskok. Zkoušel jsem zaútočit v závěrečném stoupání, ale soupeři můj nástup zachytili. Tak jsem se soustředil na spurt, ve kterém mi Krupička o pár metrů ujel. Druhé místo je výborné, no ale titul je titul, tak snad příští rok.“, naznačil severočeský lídr Jeřábek odvetu.

Na mistrovství startoval také Jiří Říha, letošní posila Kolokrámu České Kamenice. Časovku zajel patnáctým nejlepším časem, ještě lepším výsledkem bylo desáté místo v dlouhém závodě.

Mimo děčínských jezdců a chomutovského Jelínka se v Bělči blýskli další Severočeši, junior Jakub Jerman (Louny) a veterán Jiří Kasal (Liberec), kteří jsou dvojnásobnými mistry.

Mistrovství SAC ČR Časovka 25 km – M30: 1. Mráz (Uničov) 33:04 (45,3 km/h), 2. Krob (Kern Praha) 33:21, 3. Netík (EMS Děčín) 33:27, 4. Čapek (Exejeans Chomutov) a Novák (CK Královice) oba 33:40, 6. Šupol (EMS Děčín) 33:54 ..15. Říha (Kolokrám Č.Kamenice) 36:26 min.

Bělečské okruhy: Muži 114 km: 1. Krupička (CK Královice), 2. Jeřábek (EMS Děčín), 3. Krummer (K.Vary) všichni 2:59:12 (průměr 38,17 km/h) ..20. Vodička (Teplice) 3:08:17.

M30 – 95 km: 1. Jelínek (Exejeans Chomutov) 2:25:28, 2. Šupol (EMS Děčín) –1 sec, 3. Novák (CK Královice) –35 ..8. Netík (EMS Děčín) 2:26:58, 11. Říha (Č.Kamenice) 2:33:06 hod.

Tomáš Luczków