I přes předchozí zdravotní problémy a ne zcela pohodový průběh dosavadní sezony potvrdila děčínská děvčata své ambice na místo v národním týmu a vcelku bez problémů si zajistila místenky do Račic.

„Kajakářky Kateřina Zárubová s Adélou Házovou se s českým čtyřkajakem i v letošní pozměněné sestavě budou pokoušet o obhajobu loňského mistrovského titulu. Kanoistka Kristýna Havlová stejně jako v minulé sezoně bude hájit naše barvy spolu s hradeckou Alenou Krausovou v obou závodech deblkanoí na dvě stě i pět set metrů,“ prozradil trenér Tomáš Charvát.

„Do závodů juniorů bohužel nemohla pro nemoc nastoupit naše největší naděje Vláďa Cerman a výkonnost Honzy Šulitky ani Čendy Dvořáka i přes některé pěkně odjeté jízdy zatím na místo v týmu pro evropský šampionát nestačí,“ litoval.
V pohárových závodech mládeže, kde početnou českou konkurenci ještě navýšila účast silného výběru Slovenska, znovu výborně zajeli především nejstarší benjamínci, kteří se pomalu chystají na přestup do žákovské kategorie.

Vojta Kopecký, Matěj Tonder a Eda Tržil zajeli skvěle především na kilometru, když dojeli na čtvrtém, osmém a sedmnáctém místě.

Mezi nejmladšími začátečníky získala Karolína Válková zlato, Štěpán Linc bronz a Fanda Dvořák s Robertem Veselým stříbro na deblu.

V závodech žáků se ani v konkurenci starších soupeřů neztratil Jindra Florián a drží se v nadějném kontaktu se širší špičkou.