Letos se zde pojede ve dnech 30 .a 31. ledna závod seriálu MČR a Evropský pohár ESDRA ve sprintu a na střední tratě (MID). Zároveň v rámci prohlubující se spolupráce s polskými mašery se pojede na Sněžníku Polský pohár.

Starty závodů budou v sobotu MID od 11.00 a sprint od 13.00, v neděli pak startuje MID v 9.00 a sprint v 11.00. Ukončení celé akce se předpokládá v neděli okolo 15.00. V místě budou připravena dvě záchytná parkoviště pro diváky. Pravidelná linka DPMD Děčín jede na Sněžník v 9.32 a 13.57 z autobu­sového nádraží, ze Sněžníku do Děčína odjíždí v 10.25 a 14.50.

V místě bude několik stánků s občerstvením, případně lze využít hotely a restaurace na Sněžníku. Informace získáte na www.mushingdc.cz

Na startu bude připraveno asi 100 závodních posádek se zhruba 500 psy. Kromě českých a polských závodníků zaslaly přihlášku dvě závodnice z Kamčatky a jeden Argentinec. Na startu dále uvidíme jezdce ze Slovenska a Německa. Děčín budou reprezentovat na středních tratích Vanda Kmochová a Lucie Wegnerová, ve sprintu Martin Škoda a Dáša Nešněrová.

Vstupné činí 30 Kč za osobu, děti do 15 let zdarma. Parkovné za jedno vozidlo bude 20 Kč. „Z veterinárních a bezpečnostních důvodů nebudou diváci se psi vpuštěni do všech prostorů konání závodů,“ oznámil jeden z organizátorů Jiří Nešněra.