Poslední víkendy proběhly ve znamení plaveckých závodů a to na krajské úrovni. „Přebory Ústeckého kraje nejmladšího žactva hostil Varnsdorf, kde naši plavci získali hned dvacetkrát stupně vítězů. Největší úspěch patří Tomáši Čermákovi, který vybojoval šest zlatých medailí a bude tak obhajovat české tituly," řekl Jan Mareš, trenér Plaveckého klubu Děčín.

Za desetileté sbírali medaile tři zástupci Plaveckého klubu Děčín – Albert Votík, Eliška Horáčková a Adéla Sobotková. U nejmladší kategorie 2014 narození bylo úspěšné duo Filip Kadlec a Beata Kafková. Starší žactvo zavítalo do Rumburku.

„Tyto přebory pojmuli jako generálku před letošním Letním mistrovství ČR. Naši plavci nezklamali, předvedli skvělé výkony a hned sedm z nich se kvalifikovalo zaplavanými časy na mistrovství v Plzni a Mladé Boleslavi. Jmenovitě Petr Šolín, Jakub Svoboda, Barbora Silná, Tereza Vaščíková, Alžběta Blažková, Anežka Žáčková a Simona Poláková. Celkem náš tým nasbíral 36 krajských medailí, dva stupně vítězů v týmových štafetách a předznamenal slibnou formu našich plavců do vrcholu plavecké sezóny. Těšíme se na další zprávy snad i o českých medailích pro Děčín. Hodně štěstí," dodal s úsměvem Jan Mareš.