Česká Lípa hostila republikové závody pro nejmladší 10tileté žáky. Plavecký klub Děčín kvalifikoval tři své plavce: Alberta Votíka, Adélu Sobotkovou a Kateřinu Charvátovou. Poslední jmenované samotnou účast na závodech zhatila nemoc.

Tomáš Čermák.Tomáš Čermák.Zdroj: PK Děčín

Adéla se nedostala v umístění do nejlepší desítky, ale nakonec vybojovala své maximum na skvělém 11.místě na 100m volným způsobem. Překvapením bylo zlato v disciplíně 100m znak pro Alberta Votíka, který si časem 1:21,89s vylepšil své osobní maximum.

Do Domažlic se sjeli nejlepší plavci ročníku narození 2012. Zde opět kraloval Tomáš Čermák, který si ve všech šesti startech zaplaval své osobní rekordy a získal šest českých medailí. Triumfálně vyhrál disciplíny 100m znak, 50m volný způsob, 100m a 200m polohový závod, na stříbrné zůstal na 200m znak a třetí místo bral na 100m prsa. „Gratulujeme děčínským borcům a těšíme se na další české medaile tentokrát v podání staršího žactva, kde máme také několik želízek v ohni," stručně řekl Jan Mareš, trenér z Plaveckého klubu Děčín.