Nemohl zde chybět děčínský Petr Kumstát, který zde chtěl završit letošní nadmíru úspěšnou sezonu ziskem sedmého titulu nejlepšího kuželkáře ČR ve své kategorii. Letos již vyhrál jeden titul mistra ČR v Liberci a to mezi kuželkáři, kteří hrají mimo ČSTPS, vyhrál celý seriál Českého poháru ČSTPS v kategorii lehce postižených. Dále byl členem čtyřčlenného družstva Ústeckého kraje, které v prosinci v Pardubicích získalo titul mistrů ČR v bowlingu Klubu bechtěreviků. Takže měl silnou motivaci i pro turnaj v Horním Benešově už i proto, že v listopadu se mu zde na posledním kvalifikačním turnaji ale vůbec nedařilo a skončil až na 5. místě, což se mu již osm let nestalo. Doplatil na taktiku hrát poslední a znát výkony soupeřů. Jenže koule již byly mastné a mokré a s tím si poradit neuměl.

Pořadatelé určili, že bude hrát ráno hned první, což jak se ukázalo, byla velká výhoda, neboť hrací nářadí bylo výborně připravené. Na první dráze naházel jen 199 kuželek, ale druhou padesátku zahrál skvěle – 232. Vynikající výkon 431 byla pro soupeře laťka hodně vysoko a o 100 kuželek víc, než zde při kvalifikačním turnaji. Soupeři se s tím nevyrovnali, hráli nervózně a na jejich hře bylo vidět, že moc chtějí, vědí, kolik musí nahrát, a to jim na klidu nepřidalo. Žádný se svým výkonem ke Kumstátovi ani nepřiblížil, a tak mohl slavit sedmý titul mistra ČR za posledních osm let. Druhý v pořadí Martin Vejda ze Sokola Rybník zaostal o 43 kuželky a o další 3 byl třetí Zdeněk Špaček z ČKD Blansko, který vloni v Rýmařově Kumstátovi titul sebral.

V kategorii lehce postižených LP2 excelovali další hráči ČKD Blansko. Titul získal Jan Šmerda s 453 kuželkami a o 25 přehrál svého oddílového kolegu Antonína Štrajta. Bronz získal za výkon 416 kuželek Karel Forcek z Jiskry Rýmařov.

Těžce postižení muži, kteří hrají 100 hodů do plných, mají roky stejného vítěze – Zdeňka Dočkálka z Jiskry Rýmařov. Letošek nebyl výjimkou. K zisku titulu mu stačilo 511 kuželek. Stříbro bral nečekaně za 468 kuželek Rudolf Vávra z Opavy a až třetí byl za 456 Jaroslav Horáček z Olympie Bruntál.

Jako Dočkálek mezi TP muži, má stejně výsadní postavení mezi TP ženami Zdeňka Lacinová z Baníku Ostrava. Ženy hrají 60 hodů do plných. S přehledem vyhrála svoji kategorii výkonem rovných 300 a druhou Jarmilu Horákovou z Olympie Bruntál porazila o propastných 68 kuželek. Třetí byla loňská přebornice Marie Illíková z Opavy s 223 kuželkami.

Poslední kategorií, kde se bojovalo o přebornici ČR, jsou lehce postižené ženy. Díky zranění spolufavority Jany Martinikové z pořádajícího oddílu, měla ulehčenou pozici Radka Pastvová z Baníku Ostrava. Zahrála však výborně a 453 kuželky bylo o plných 70 víc, než byla schopná nahrát J. Martinková. Bronz brala za výkon 362 kuželky Marie Rychtářová z Opavy.