V dalším kole futsalové Divize A zavítal děčínský Bílý Balet na půdu týmu FC Mapa Česká Lípa.

FC Mapa Česká Lípa – Bílý Balet Děčín A 2:4 (1:2)

Zápas začal v režii rozhodčích, kteří hned v první minutě zastavili Děčínský útok a hostujícímu brankáři udělili žlutou kartu, nařídili trestný kop z hranice vápna a domácí se dostali do vedení 1:0. Děčín si poté vytvářel šance, které domácí likvidovali jen za cenu nepískaných faulů, ve čtvrté minutě obdržel další žlutou kartu Červenka, přestože byl předtím 2× faulován, Balet dále útočil a snažil se o vyrovnání, které mohlo přijít v deváté minutě, kdy přihrával Dědič na Čermáka a ten byl ve vápně sražen ze zadu skluzem, ovšem místo jasné penalty dostali oba Děčínští hráči žlutou kartu, hosté měli stále navrch a tak v jedenácté minutě dostal Červenka po druhé žluté kartě červenou kartu a domácí hráli proti 3, ve třinácté minutě po návratu čtvrtého hráče do hry vyrovnal Růžička po přihrávce Mitra na 1:1. Do poločasu se podařilo Děčínu dát ve vedoucí gól na 2:1, který dával Meduna.

Do druhého poločasu šli hráči Děčína s tím, že si musí dát pozor na to, aby nedali rozhodčím záminku k dalšímu rozdávání karet a tak vyčkávali na chyby soupeře a pozorně bránili, šancí bylo v tomto poločase málo a ujala se až v osmatřicáté minutě, kdy po přihrávce Čermáka skóroval Meduna, následně dostal Čermák druhou žlutou kartu a tím pádem červenou a Děčín hrál znovu ve 3, tentokrát proti 5 hráčům domácích v poli, přesto se podařilo Růžičkovi dostat k míči a střelou přes celé hřiště zvýšil na 4:1 pro Děčín, následně se přeci jen podařilo domácím snížit na 4:2 a tento výsledek vydržel do konce zápasu.

Děčínský Balet dosáhl 5.vítězství v řadě a přiblížil se po 19.kole na 1 bod ke třetímu místu tabulky Divize A, jen je škoda, že tímhle zápasem přišel Děčín o šanci bojovat také o 1.místo ve Fair-play, kde ztrácel jen 3 body na prvního, protože v tomto zápase obdržel Balet snad stejně karet jako za celou sezónu. Příští zápas hraje Děčín 6. března proti FC Brandýsek.

Branky Baletu: Růžička K.(Mitro L.), Meduna D.(Janoušek L.), Meduna D.(Čermák A.), Růžička K.(Spišák L.)

Bílý Balet: Spišák -Šupka (K), Růžička, Janoušek, Červenka, Čermák, Dědič, Mitro, Meduna

Ostatní výsledky 19. kola

TJTZ Atl. Rakovník – FC Betis Kadaň 9: 4, PK Třebusice – FC Balticflora Teplice 5: 8 (2: 5), FC Brandýsek – 1.DFK Slaný 3: 3 (0: 1), FC Mapa Česká Lípa – Bílý Balet Děčín 2: 4 (1: 2), FC 83 Příbram – SKP Kolín 5: 0 kon., Ebárna Kladno – SK ALFA Liberec 7:14 (3: 4)