Na start závodu se postavilo 82 závodníků, nechyběli ani závodníci ze Slovenska. Deštivé páteční i sobotní počasí odradilo mnoho již přihlášených triatlonistů, o to více patří obdiv všem, kteří se nezalekli tvrdých podmínek a průtrže mračen.

Přesně v sobotu v pravé poledne byl závod odstartován mistrem světa v kvadriatlonu Lukášem Matysem, který byl zodpovědný za plaveckou část závodu.

Většinu závodníků překvapil proud řeky Labe, a to i přes upozornění při úvodním proslovu. Nakonec se všichni s dravým proudem a délkou tratě kolem 900 m s jedním dlouhým přeběhem poprali a mohli absolvovat první depo.

Jako první na trať MTB vyrážel Pavel Mužícek a Petra Krejčová, favorite závodu Jan Kubíček na 10. místě a Ivana Loubková na místě 8.

Hned na úvodní častí měl velkou smůlu další favorit kategorie Elite Pavel Jindra, který měl defekt. Jeho profesionalita velela nevzdát se. Své kolo opravil a vydal se na stíhací jízdu. Bohužel po dalších problémech s kolem ze závodu musel odstoupit. Presto mu děkujeme za předvedený výkon a přejeme více štěstí v dalších závodech.

Po 18 km trati cyklistiky, kde závodnici jeli dva městské a dva hodně náročné kopcovité a hlavně blátivé cross country okruhy, se v druhém depu objevili již favorite Jan Kubíček a Ivana Loubková.

Trať kola byla díky vydatným dešťům hodně náročná, ale nakonec všichni, kromě dvou menších zranění, dojeli ve zdraví a mohli vyrazit na závěrečný běh.

Běžecká trať o celkové délce 5 km, která vedla historickými částmi města Děčína (např. nejstarší kamenný most v ČR a Děčínský zámek ), byla už pouze formalitou a své postavení si s přehledem pohlídali favorité.

Celkovým vítězem se stal Jan Kubíček časem 1:25:45 a Ivana Loubková časem 1:41:52.

Celé akci předcházela páteční větrná smršť, která přidělala pořadatelům vrásky na čele. Byl totiž zničen velký reklamní poutač, který visel na Tyršově mostě již celý měsíc. Také stan, pod kterým bylo připravováno vše potřebené k akci, měl malý letecký den a pár věcí bylo zcela nebo částečně zničeno.

V průběhu závodu se počasí umoudřilo, a tak doprovodný program pro děti a dospělé mohl zpestřit divákům podívanou.

Veliké díky patří všem organizátorům a zúčastněným, kteří věnuji 20 000 Kč na dobročinné účely.

Organizátor akce Marek Peterka gratuluje a děkuje všem, kdo se závodu zúčastnil, kdo se podílel na pořádání, stejně tak i všem partnerům.