Na druhé kolo odjela z Děčína konečně téměř kompletní sestava deseti hráček, kterým „velel“ hlavní trenér Josefa Herclíka.

Osm družstev první pohárové osmičky pak sehrálo celkem dvacet osm velmi kvalitních zápasů a děčanky patřily k těm kvalitnějším i úspěšnějším tý­mům.

Výsledky Spartaku

VSK Spartak Děčín – VK Šanov Teplice 2:1 (21:25, 25:16, 15:9). Tradiční pomalý rozjezd společně s ohromnou snahou Teplic konečně vyhrát vedl k nepřesnému volejbalu a špatné koncovce prvního setu. Od druhého zápasu se projevila kvalita Děčína a vývoj zápasu byl již pod kontrolou.

VSK Spartak Děčín – VK Jiskra Jaroměř 2:0 (25:21, 25:22). Přemožitel Děčína z prvního kola a vedoucí družstvo poháru hraje přes dvě vysoké hráčky, tentokrát se podařilo Spartaku tyto hráčky uhlídat a v pohledném a dramatickém utkání rozhodla větší vyrovnanost děčínských hráček a pestřejší útok.

VSK Spartak Děčín – Doming Brno 2:0 (25:15, 25:11). Jednoznačné vítězství děčanek, zahrálo si všech deset hráček a Děčín přehrál Brňanky ve všech činnostech.

VSK Spartak Děčín – OA Domino Třebíč 2:1 (24:26, 25:21, 15:10). Děčín přešel do haly Obchodní akademie, kde jsou doma třebíčské kadetky, které zatím početné diváky moc nepotěšily. Jako by si chtěly vše vynahradit, začaly velice agresivně a prakticky nechybovaly. Navíc začala mít zdravotní potíže Rumlová na liberu a Bárová na bloku, vše vyvrcholilo podvrtnutím kotníku kapitánky a nahrávačky Tomsové. Naštěstí razantní koučink trenéra Herclíka vyhecoval zdravé hráčky k velmi dobrému výkonu a přes zbytečně prohranou koncovku prvního setu prokázaly děčanky opět svoji kvalitu.

VSK Spartak Děčín – VK Přerov 2:1 (25:22, 24:26, 15:8). Utkání plné zvratů odehrál Děčín bez tří indisponovaných hráček. Třetí družstvo poháru se jen bránilo, a tak Děčín buď bod udělal, nebo zkazil. Neuvěřitelné množství zkažených podání a útoků do autu sice zbytečně utkání zkomplikovalo, ale Děčín se nakonec radoval.

VSK Spartak Děčín – Jiskra Havlíčkův Brod 2:0 (21:25, 15:25). V tomto utkání chyběla Spartaku hlavní nahrávačka Tomsová. Trenér nepostavil ani Rumlovou a Bárovou, a tak hrála celá lavička a na libero šla Sigmundová, hrálo se tedy bez možnosti střídání. Bohužel všechny hráčky jako by spaly a tento výpadek bohužel znamenal prohru a pro H. Brod záchranu.

VSK Spartak Děčín – TU Liberec 2:0 (25:18, 25:19). Poslední utkání proti tentokrát suverénnímu Liberci, který zatím neztratil ani set, přeházel trenér Herclík sestavu a Spartak odehrál nejlepší zápas turnaje s výborným a pestrým útokem. Výbornou obranu obou družstev navíc podpořilo i vynikající pole, a tak dlouhé výměny se divákům velice líbily. Děčínské libero bylo lepší a to rozhodlo o vítězství Děčína. „Konečně jsem byl spokojen s předvedenou hrou,“ poznamenal trenér Herclík. Sestava Spartaku: M. Tomsová, V. Jiránková, B. Rumlová, M. Matějková, I. Zahálková, A. Bárová, T. Sigmundová, K. Musilová, E. Mottlová a M. Sinerová.