Další výborný mezinárodní úspěch si připsal děčínský klub TJ Kajak zásluhou Tomáše Němce při ME juniorů a závodníků do 23 let v polské Poznani. Tomáš se nominoval do posádky čtyřkajaku a společně se svými kolegy si dojeli v závodě na 1km pro skvělé a překvapivé 6.místo. Již výkony v rozjížďkách ukazovaly na výbornou formu celého kvarteta a 3.příčka v semifinále zajetém v dosud nejlepším dosaženém čase znamenalo jasný postup mezi 9 nejlepších do sobotního finále. Tím si děčínská loď splnila svůj cíl plánovaný pro ME a pro finále se tak borci mohli s klidnou hlavou pokusit přidat ještě něco navíc.

A povedlo se!

Další vylepšení osobního rekordu a čas již na dohled od magické hranice tří minut je vystřelil až na nečekané 6.místo. Jako doplňkovou disciplínu si ještě v lehce pozměněné sestavě, J.Dostál startoval v K1 a místo něj do K4 zasedl náhradník Prax, – zajeli i neolympijskou pětistovku a po solidním výkonu dosáhli na 2.místo ve finále B – celkově tedy 11.pozici.

Mezi reprezentanty do 23let se také ve čtyřkajaku ukázala i exděčínská Martina Víchová. Bývalá úspěšná juniorka absolvující letos první rok mezi dospělými startovala společně s pražskými děvčaty v závodě na 500m a rovněž se jim podařilo prosadit se do finále a v něm v těsném dojezdu vybojovat 8.místo.

Tomáš Charvát