Kypr

Turnaje se zúčastnilo 23 týmů Evropy a jeden tým z Brazílie. Pro české hráčky to byl v podstatě první velký mezinárodní turnaj. „Cílem bylo vyhrát alespoň jeden zápas“, poznamenala Michaela. České hráčky úkol splnily hned v prvním kole, kde porazily Řekyně 2:0. Do druhého kola dostaly druhé nasazené hráčky ze Švýcarska, kterým podlehly 2:0. O postup do šestnáctky na ne čekaly Norky, které porazily 2:0 a tím postoupily do dalšího hracího dne. Druhý den ráno čekaly Italky, které mají výhodu profesionálního zázemí. „My jsme ale zabojovaly a vyhrály zápas dva jedna“, pochlubila se právem děčínská hráčka. K postup do osmičky nechybělo málo, s Estonkami ale nakonec prohrálo české duo 0:2 (21:23, 20:22) a nakonec tak získalo 9. místo.

Španělsko

Poté hráčky odletěly rovnou do Španělského Lareda. Hlavní soutěže ve Španělsku se mohlo zúčastnit 16 týmů. V první kole porazily české volejbalistky Norky 2:0. Do druhého kola nastoupily proti jedničkám turnaje – Španělkám. V prvním setu vedly Češky dokonce 20:17. Nervozita a málo zkušeností rozhodlo, že Španělky zápas otočily a vyhrály první set 22:20. Druhý set byl opět vyrovnaný a Španělky vyhrály 21:19. O postup do osmičky nastoupily Češky proti stejným Italkám jako na Kypru. „Na Italky jsme si věřily, ale ony zabojovaly, a i když jsme už vedly v tiebreaku 9:5, dokázaly otočit zápas a vyhrát 16:14,“ pronesla Vorlová. Oba jmenované turnaje vyhrály hráčky z Brazílie.

Polsko

Poslední zástavka děčínské volejbalistky bylo Akademické mistrovství Evropy v Polsku. Partnerku na tento turnaj vyměnila, za Petru Eliášovou. Hráči ME musí být ze stejné university. „Reprezentovaly jsme Karlovu universitu v Praze a bohužel jsme se tam zúčastnily jako jediný český pár,“ vysvětlila Michaela. První dva dny se hrálo ve skupinách. Ve skupině české hráčky postupně porazily Polky, Portugalky a Francouzsky. Skupinu vyhrály bez ztráty setu. V pavouku už neměly takové štěstí a po bitvě o osmičku prohrály se Slovinskými reprezentantkami 15:11 v tiebreaku. Děčínská reprezentantka tak opět obsadila 9.místo. „Z turnajem jsme byly ale spokojený, vyhrály jsme čtyři zápasy a dva prohrály.

Medaile se ale Michala přece jen dočkala. Získala totiž na akademickém ME bronz v soutěži mixů. „Byl to dobrovolný turnaj hráčů, kteří k sobě byli nalosovaní. Zahrála jsem si s polským reprezentantem. Moc jsme si to užili a navíc získali medaili, takže super,“ dodala spokojená Vorlová.