České agility patří v posledních letech do absolutní světové špičky, což opět potvrdily výkony na právě proběhlém European Open ve Francii, kde naši reprezentanti dominovali ve dvou ze tří kategorií nejprestižnější kategorii large ovládla naprosto suverénním výkonem Tereza Králová s border kolií Say a v kategorii medium navázala na své předchozí úspěchy (mistryně světa + kompletní sbírka medailí z European Open) Martina Magnoli Klimešová s fenkou Kiki plemene mudi ziskem stříbrné medaile.

A právě tyto dvě závodnice budou ozdobou domácího šampionátu, nicméně na start se postaví zhruba 150 týmů, které si účast musely vybojovat v tříkolové jarní kvalifikaci. První kvalifikační soutěž se konala v dubnu v Děčíně.

Pořadatel spolek Dog-Friends z Ústí nad Labem, který tuto akci pořádá s pověřením Klubu agility ČR, zvolil pro tuto akci ověřené zázemí děčínského Městského stadionu, jehož povrch z umělé trávy Juta zajistí všem účastníkům naprosto perfektní podmínky v jakémkoliv počasí.

„Jsme moc rádi, že Klub agility ČR svěřil pořádání této akce našemu spolku a věříme, že se zkušenostmi z kvalifikačních závodů, které v Děčíně pořádáme již tři roky, a s významnou podporou našeho partnera značky Brit, připravíme akci hodnou nejprestižnější domácí soutěže. Bude určitě zajímavé sledovat souboje o mistrovský titul a věřím, že po úspěšném European Open dorazí do Děčína i spousta diváků, aby na vlastní oči mohli spatřit běhy našich úspěšných reprezentantů," říká Jakub Štýbr z pořadatelského týmu.

„Pro diváky máme připraveno spoustu překvapení, především pak tombolu, které se bude moci každý příchozí zdarma zúčastnit. Samozřejmostí je skvělé občerstvení a velkou výhodou krytá tribuna, ze které bude na parkúr krásný výhled za každého počasí," dodal Štýbr.

Na sobotu je připravena soutěž čtyřčlenných družstev. Běhat se začne hned od rána, ale vzhledem k tomu, že mistrovská soutěž se běhá na dva běhy, tak finálové běhy začnou od 14.00. Podobný bude program i v neděli, kdy proběhne soutěž jednotlivců.

Na Mistrovství ČR výbor Klubu agility ČR delegoval dva zahraniční rozhodčí Rakušanku Gabi Steppan a Belgičana Carla de Roucka. Asistentku bude dělat Kateřina Lerlová.

Děčín se tak má na co těšit.