Jednu z nejnáročnějších sezón mají za sebou okresní futsalisté. Po podzimu, kdy bylo jejich největším problémem klouzající hřiště, nastalo kritické jaro. Z prvních dvou kol bylo pro sníh a led odloženo osm zápasů a ostatní se hrály většinou na neregulérním hřišti.

Poté, co se oteplilo, byly další zápasy odloženy pro bouřku. Když už se zdálo, že se jaro dohraje bez komplikací,přišly povodně a nutnost odložit celé 25. kolo. Díky aktivnímu přístupu klubů byly nakonec všechny zápasy odehrány v nařízených náhradních termínech.

Soutěží se zúčastnilo rekordních 28 týmů. Celkem bylo v sezóně naplánováno 364 zápasů. Třináct z nich bylo kontumováno.

Pro absenci haly v našem městě odmítl vítěz okresního přeboru Bílý Balet Děčín možnost postupu do vyšší soutěže a bude opět působit v okresním přeboru. V něm se představí 14 celků.

Ten samý počet týmů se přihlásil i do 1. okresní třídy. Z vyšší soutěže sestupuje Pop Servis a činnost ukončující Constellium. Nahradí je vítěz 1. třídy Boca Juniors a Odpadlíci.

V 1. třídě ukončilo činnost béčko Malé Veleně. Nováčky jsou Mexico a Piráti SCA Boletice se přejmenují na FC Barcelona Děčín.

V okresním přeboru dominovalo v sezóně 2012/13 trio Bílý Balet, Kr. Studenec, Jamajka, když třetí Jamajka měla před čtvrtou Slovankou náskok 15 bodů.

Škoda, že nikdo z uvedené trojice nechce postoupit, ve vyšší soutěži by se jistě neztratili.

O vítězi rozhodovaly mezi uvedenou trojicí hlavně vzájemné zápasy. Bílý Balet žádný neprohrál, zatímco Jamajka žádný nevyhrála.

Patnáct bodů za touto trojicí následovala čtveřice Slovanka, Huntířov, Nota, Malá Veleň.

Z nich je nejzklamanější Huntířov, který po podzimu ztrácel dva body na čelo tabulky. Jaro mu však tragicky nevyšlo. Ostatní celky jsou se svým umístěním spokojeny.

Po 7. Malé Veleni následuje opět patnáctibodový rozdíl a následují celky na 8. 14. místě, které bojovaly o záchranu. Nejperspektivnější kádr mají Hezouni a Jílové. DeCe Computers se nedaří vyřešit generační problém.

Sestupující Pop Servis byl nejslabším týmem soutěže.

Nižší soutěži, 1. třídě, domi-novala Boca Juniors. Jako jediná v soutěži měla svoji hru aspoň trochu organizovanou. Největším překvapením soutěže jsou však Odpadlíci, kteří hned ve svém prvním roce postoupili. Dorážela na ně Rudá Hvězda, ale doplatila na nevyrovnané výkony. To platí i pro ostatní celky tabulky.

Z nich mohl každý tým vysoko vyhrát nebo prohrát s ostatními mužstvy.

Velmi úspěšné byly naše celky v krajském poháru. Ze čtveřice postoupily dva do čtvrtfinále. A to vítěz okresního poháru Bílý Balet a Slovanka. Balet vypadl po tuhém boji s pozdějším vítězem Combixem.

Naše celky se jako tradičně musely vzdávat výhody domácího prostředí pro absenci vyhovující haly v našem městě.

Nová sezóna 2013/14 bude zahájena Děčínským futsalovým superpohárem mezi Bílým Baletem a Jamajkou. Utkání se uskuteční v pátek 16. srpna. Bude mu předcházet tradiční zahajovací seminář pro vedoucí celků. Uskuteční se v pondělí 5. srpna.

Zápasy obou soutěží budou zahájeny v pondělí 19. srpna a po třinácti týdnech skončí v pátek 16. listopadu.

Autor: PETR PROCHÁZKA