„S naším týmem máme ambice hrát kvalitní fotbal. Cíl? Jako vždy se umístit na prvním místě tabulky a získat titul,“ má jasno 17letý kanonýra, který je fanouškem pražské Sparty.

Davide, Unionu jsi dal pět branek. Která z nich byla nejhezčí?
Z pěti branek se mi nejvíc líbil druhý gól, kdy jsem dostal přihrávku do velkého vápna, obehrál jsem dva hráče a vystřelil míč levou nohou k zadní levé tyči.

Děčínu jste nasázeli 11 branek. Baví tě podobné zápasy?
Radši hraji vyrovnanější zápasy, jsou zajímavější a více mě baví. Podobné zápasy mě nevadí, ale raději mám rád napínavé utkání.

Sleduješ pořadí kanonýrů? Zatím jsi na druhém místě…
Tabulku střelců sleduji, rád bych byl na prvním místě. Budu se snažit být nejlepší střelcem soutěže.

Aktuálně vedete krajskou I.A třídu. Jaké máte vůbec ambice?
S naším týmem máme ambice hrát kvalitní fotbal. Cíl? Jako vždy se umístit na prvním místě tabulky a získat titul.

Kdy jsi vůbec začal s fotbalem?
Fotbal jsem začal hrát v šesti letech za Spartak Jiříkov. Jsem velice šťastný, že jsem tenhle sport poznal. Každý trénink a zápasy sbírám nové zkušenosti. Moje první tréninky nevypadaly tak špatně. Myslím si, že mám talent na fotbal. Strašně mě na tom baví fakt, že se můžu stále zlepšovat.

Vzpomeneš třeba na nějakou veselou fotbalovou příhodu?
Nějaké úsměvné příhody si moc nepamatuji. Velice vtipné je to, že jsme s bráchou Radkem dvojčata. Hraje taky za stejný tým a už od malička si nás všichni pletou.

Máš jistě nějaký vzor. Kdo je to?
Můj fotbalový vzor je Neymar da Silva Santos Júnior. Fandím mu, protože se mi líbí jeho styl hry. Velice dobrý dribling a samozřejmě nemůžu zapomenout jeho skills.

Máš před sebou ještě celou kariéru. Jaké máš sny a cíle?
Fotbalový sen? Dostat se co nejdál! Jako malý jsem měl jako vysněný klub FC Barcelona. Teď by mi ale stačilo kopnout si českou ligu.

Na závěr odbočíme. Co škola, baví tě?
Škola mě baví. Nosím jedničky i trojky. Jsem průměrný žák, ale někdy se tam objeví i horší známka (smích).