Cyklisté klubu Sweep cycling Eltech se výrazně prosadili na amatérském mistrovství republiky. Získali tu stříbrný a bronzový pohár. Závodilo se na středočeských tratích z obce Královice u Slaného.

Závod s hromadným startem se jel na kopcovité trati Královických okruhů, každá věková kategorie samostatně. Po třech okruzích o délce devadesát kilometrů spurtovala do cíle sedmička třicátníků. Jedním z nich byl děčínský David Jeřábek.

„Mistrák to byl jak se patří, od startu se jelo v rychlém tempu plném nástupů. Moje taktika byla neztratit kontakt se špicí a to se dařilo. Asi dvacet kilometrů před cílem zaútočil týmový parťák Jelínek spolu s pozdějším vítězem Tremlem. Za nimi se vytvořila pětičlenná skupinka, která dvojici po pár kilometrech dojela. Do cíle se spurtovalo do mírného kopečku, kde to pro mě stačilo jen na třetí místo. I když na mě zlato nezbylo, tak jsem odjížděl spokojený,“ popsal bronzový David Jeřábek průběh závodu.

Severočeská amatérská liga cyklistů pak pokračovala závodem z Mostu do Brandova. Na další krušnohorské trase David Jeřábek znovu dosáhl na stupně vítězů a upevnil si průběžné vedení v soutěži.

Úvodní kilometry naznačovaly, že vpředu pojede větší skupina, ale nestalo se. Průběh byl pro tento závod téměř klasický, rozhodující byly vrchařské schopnosti.

„Před Lomem nastoupil nejprve Svoboda. K úniku mi pomohl brácha Ivoš, takže pod kopcem jsme jeli ve čtyřech. Těžké šestikilometrové stoupání na Dlouhou Louku bylo náročné a na vrcholu se vytvořila sedmičlenná skupina nejsilnějších. V závěru rozhodl cílový finiš, kde jsem obsadil třetí místo,“ potvrdil po závodě Jeřábek.

V další početné skupince finišoval vítěz kategorie čtyřicátníků Petr Prokeš z týmu Sweep Cycling. Ve třetí skupině dorazil do cíle velmi aktivní děčínský Ivo Jeřábek, který svůj úkol splnil a pomohl Davidovi k úspěšnému úniku.

„Před kopcem jsem se snažil jít do úniku s Davidem, ten kopec byl opravdu těžký a jelo se velmi svižně. Bohužel jsem na nejlepší nestačil,“ dodal Ivo Jeřábek.