Jedenáctý závod severočeské ligy se jel na tradičním okruhu nad Děčínem, se startem a cílem v obci Sněžník jako Velká cena ČEZ Distribuce. Závodu se zúčastnilo na 90 závodníků ve všech věkových kategoriích.

Okruh kolem Sněžníku byl něco přes čtrnáct kilometrů dlouhý, závodilo se na uzavřené členité trati, kategorie ji absolvovaly podle věkových rozdílů, nejsilnější kategorie závodila na šest kol. V severočeské lize jezdí společně mladíci a třicátníci, takže děčínští mohli využít týmovou spolupráci, jak vylíčil David Jeřábek: „Jako pořádající oddíl jsme nastupovali v roli favoritů, v prvním okruhu jsme si oťukali soupeře, jak jsou připraveni. V polovině třetího kola nastoupil k trháku Veverka s Blažejem a díky jejich razantnímu zrychlení se naší skupině vzdálili. Pokusil jsem se před průjezdem do dalšího kola uprchlíky dojet spolu s dalšími dvěma závodníky, což se po pár stovkách metrů podařilo.“

Takto pětice závodníků pokračovala dalších dvacet kilometrů. Pronásledující peloton v tempu nepolevil a po polovině závodu uprchlíky dojel a vytvořila se početná dvanáctičlenná skupinka závodníků. V nájezdu do posledního okruhu byl vpředu osamocen mostecký Blažej, který držel náskok třiceti vteřin před soupeři. Ti jej díky strojovému tempu celé skupiny deset kilometrů před cílem dojeli a závod se schyloval do cílového spurtu početného hlavního pole.

„Závod nám vyšel podle představ, díky obětavé spolupráci všech členů týmu slavíme na tomto závodě třetí týmové vítězství v řadě. V posledním stoupání jsem si hlídal pozici pro závěrečný spurt, kdy jsem zaútočil před poslední zatáčkou a soupeřům nedal šanci. Průjezd cílem jsem mohl oslavit s rukama nad hlavou. Závod na Sněžníku je pro mě srdeční záležitost, trať znám dokonale a již několikrát jsem tu útočil na vítězství, které přišlo až letos,“ neskrýval radost úspěšný domácí závodník David Jeřábek (Sweep cycling Eltech), který po předvedeném výkonu zaslouženě vyhrál putovní pohár ČEZ.

Výsledky tohoto závodu předznamenávají celkové hodnocení Sweep cupu, do kterého se započítává celkem 11 nejlepších výsledků z celkového počtu 15 závodů.

Členové Sweep cycling Eltech týmu potvrzují stále vysokou výkonnost a před soupeři si v celkovém hodnocení drží ve svých kategoriích dostatečný náskok. „Vypadá to pro náš tým výborně, Ivo Jeřábek hájí průběžné třetí místo v M19, David Jeřábek vede třicátníky, Petr Hennlich čtyřicátníky a Oleg Huja padesátníky. V týmech držíme s náskokem první příčku,“ dodal kapitán týmu Petr Prokeš, průběžně čtvrtý v kategorii M40, který věří v další posun díky závodní absenci ve dvou závodech.

Velká cena ČEZ – Sněžník 84 km (kat. M19, M30): 1. David Jeřábek (Sweep cycling Eltech) 2:06:03, 2. Blažej (KL Most) -1 sec, 3. Veverka (Cyklomax) -2 sec, 4. Skýba (SKP Most) -3 sec, 5. Vojtěchovský (TopTen Teplice) - 4 sec, 13. Konopka – 4:15, 16. Ivo Jeřábek – 13:10 (oba Sweep cycling Eltech)
70 km M40: 1. Prokeš (Sweep cycling Eltech) 1:55:10, 2. Viktorin (SKP Sokolov) -1 sec, 3. Jirka (Teplice) -3 sec, 4. Hennlich (Sweep cycling Eltech) -10 sec , M50: 1. Huja (Sweep cycling Eltech) 1:55:16 , Junioři: 1. Valeš (Dukla Praha) 1:46:27
42km M60: 1. Hanousek (KL Most) 1:15:40. Žáci 13,7 km: 1. Vokoun (KL Sport Děčín) 25:51 min.
Sweep cup SAL 2011 - družstva po 11. závodech: 1. Sweep cycling Eltech 2130 bodů, 2. KL Most 2061, 3. Velosport Bílina 1930,…