Děčínští cyklisté mají za sebou závody plné úspěchů a těžké práce. Pokračovala totiž severočeská liga a nově vzniklý mezinárodní závod.
Do Skalice u České Lípy na DAAK Tour, dvanáctý závod Severočeské amatérské ligy, vyrazil početný tým Sweep cycling Eltech a jeho podpora vynesla k dalšímu celkovému triumfu Davida Jeřábka. Okružní trať ze Skalice u České Lípy přes kopce Lužických hor měřila pětaosmdesát kilometrů.

Po vítězství ze Sněžníku se David pokoušel útočit na všechny čtyři vrchařské prémie a díky týmové spolupráci se mu podařilo hned tři vyhrát. „Při druhé prémii mi pomohl brácha Ivo, který držel svižné tempo do poloviny kopce. Pak zaútočil Valeš a vepředu se vytvořila silná osmičlenná skupina. Během pár kilometrů jsme měli slibný náskok před hlavním polem a skupinu nerozdělilo ani mnoho nástupů. Rozhodující moment závodu se odehrál v posledním stoupání asi kilometr před cílem, kde jsem nastoupil těsně před horizontem a cílem projel s dostatečným náskokem,“ vylíčil průběh na čele závodu David Jeřábek.

Jeho body spolu s prvenstvími týmových kolegů v dalších kategoriích zajistilo chomutovsko – děčínskému týmu Sweep cycling Eltech maximální zisk a upevnění vedoucí pozice v ligovém seriálu.

Dále startovali děčínští cyklisté v nově vzniklém mezinárodním cyklistickém závodě pro každého EuroRaceDay Děčín – Dresden. Pro město Děčín má tento závod velký význam, startuje zde 101 km dlouhá trasa do Drážďan. Závod se nese v duchu upevnění a rozvoje přátelství mezi českými a německými sportovci, vede náročnou, ale krásnou krajinou a jistě okouzlí cyklisty natolik, že se sem budou vracet i jako turisté.
Peloton v pravé poledne vyrazil z Děčína směr Jílové, přes stoupání na děčínský Sněžník, Tisou, Petrovice, Fojtovice až na Cínovec, kde účastníci závodu překročili státní hranice směr Geising a Drážďany. Závodit se začalo již ve stoupání na Sněžník, kde se vytvořila pětičlenná skupina složená ze tří českých a dvou německých závodníků.

Nahoře na kopcích foukal silný protivítr, z toho pohledu nemělo cenu pokoušet se o sólové úniky. Asi třicet kilometrů před cílem, když skupina klesala z hor směrem k Drážďanům, se pokusil roztrhat skupinu v mírném stoupání děčínský David Jeřábek. Jeho ataku nikdo ze soupeřů nestačil a velmi svižným tempem se pronásledovatelům vzdaloval.

„Největší utrpení byla série kostek v cílovém městě, která měřila bezmála kilometr. Hrozně to drncalo a po třech hodinách závodění jsem málem neudržel ani řidítka. Jinak super atmosféra, všude diváci a to mě hnalo dopředu,“ prozradil absolutní vítěz David Jeřábek (Sweep cycling Eltech). Další z děčínských závodníků Lukáš Bureš (CK Kolokrám) dojel druhý ve své věkové kategorii a na pátém místě absolutního pořadí.
Dalším pokračováním Severočeské ligy bude v sobotu 10. září Kriterium v ulicích Výškova, obce poblíž Loun.