Olga Roučková, rodačka z Děčína, si se svou čtyřkolkou vyzkoušela dakarskou kvalifikaci v marockém městě Merzouga. „Merzouga Rally je postavena na základě afrických a jihoamerických dálkových soutěží. Letos se jednalo o osmé pokračování této soutěže, která si nachází stále větší a větší popularitu, čemuž napovídá startovní listina. Za Česko jsem v kategorii QUAD v celé historii startovala jako první závodnice z naší republiky," přiznala Roučková.

Ta nakonec skončila čtrnáctá mezi muži, v kategorii žen si dojela pro druhé místo. „Jako každý rok, tak i letos vedle nás začátečníků odstartovala prakticky celá dakarská motocyklová a Quadová špička. Což pro mne osobně byl velký hnací motor, a to, že jsem mohla zapisovat africké dobrodružství s tak velkými jmény po boku, bylo velmi motivující. Během prologu a pěti velmi tvrdých etap jsem si ověřila, kde se nacházejí mé hranice možností. Součástí závodu byla také maratónská část, kdy jsme spali bez asistence uprostřed zuřící bouře," vzpomíná sympatická závodnice.

Závod tak byl velkým testem fyzické, ale i duševní kondice. „Hlavní roli hrál v marocké rally kromě bouře také písek v mnoha podobách. A to vám povím, že zuřící bouře nás opravdu nešetřila. Trasa vedoucí přes hory a pouště nabídla pravé africké závodění a tak jsem si osahala, jak chutná fesh fesh, duny i pisty, vše v opravdu vysokých teplotách, které se pohybovaly kolem čtyřiceti stupňů," pokračovala. Se svým výkonem nebyla Roučková spokojená. „Ještě toho musím hodně zlešit a zapracovat zejména na sobě. Je potřeba trénovat jízdu dle navigace, zde je má velká slabina. Také toho musím během roku hodně najezdit v dunách, ač jsem je pečlivě trénovala, tak jsem začátečnickou chybou šla přes řídítka na jedné ostré duně, ze které jsem si odnesla ponaučení, ale také pohmožděná žebra, bok, loket a prokousnutý ret," dodala „Ollie" Roučková.