„Celá akce bude závislá na počasí, zatím ta předpověď není příznivá,“ obává se organizátor Roman Horký. V České Kamenici to bude již 13. ročník s titulem Okruhy pod Jehlou. „Oproti minulým ročníkům žádné změny nechystáme. Je to vlastně první závod z celé série. Kompletní seriál má před sebou 12. ročník. Je to vlastně okruhový závod cross country,“ pokračuje Horký.

Trasa zůstává stejná, tak jako v minulých letech. „Trasa bude dlouhá dva a půl kilometru. Závod se uskuteční pod vrcholem Jehla v České Kamenice, přesněji se bude startovat u místního domova důchodců. Je to technicky náročné, ale rozhodně to není nebezpečné. Do závodu se mohou přihlásit děti od tří let. Poslední kategorií by měl být věk 50 a výš, jak muži, tak ženy,“ popisuje podrobnosti organizátor celé akce.

Jen rozmary počasí mohou vnést vrásky do tváří organizátorů. „Uvidíme, jaké počasí bude. Dle minulých let odhadujeme, že by mohlo dorazit tak 130 cyklistů. První kategorie startuje v neděli 15. května dopoledne,“ doplnil šéf Pekla severu Roman Horký.