Celkem 176 závodnic z celého světa bude soutěžit o barevné trikoty a co nejlepší umístění ve 32. ročníku Tour de Feminin. Na závodnice čeká 400 kilometrů ve velmi náročném terénu. Nevyhnou se například obtížnému stoupání na Vápence.

Závod bude odstartován ve čtvrtek 11. července 2019 ve 13:20 hodin v Krásné Lípě. Po téměř 120 kilometrech se bude bojovat o prvenství v první etapě ve Varnsdorfu. Očekávaný příjezd je okolo půl páté odpoledne.

Start druhé etapy je naplánovaný na pátek 12. července v Jiříkově. Cíl je na Jiříkovském náměstí, kam by se první závodnice měly dostat okolo 13. Hodiny.

Třetí etapou je časovka jednotlivkyň na trati Krásná Lípa - Zahrady - Vlčí Hora - Brtníky a zpět. Startuje se v jednominutových intervalech. První závodnice na trasu vystartuje v sobotu v 10:00.

Čtvrtá etapa se jede na okruzích okolo Rumburku, též v sobotu 13. července, se startem v 16:05 na Lužickém náměstí, s předpokládaným cílem okolo 18:00.

Poslední etapa startuje v neděli ve Varnsdorfu v neděli deset minut před půl jedenáctou a po 90,5 kilometrech bude nejlepší závodnice očekávána okolo 13:00 hod na Krásnolipském náměstí.

Na startu letošní Tour nebude chybět několikanásobná mistryně světa v cyklokrosu Belgičanka Sanne Cantová. Devětadvacet družstev je zárukou kvalitního souboje o prvenství.