Po absolvování povinných testů a vstupních procedur do Maďarska se na v loňském roce skvěle zrenovované dráze představila početná česká výprava a v ní nechyběli opět zástupci děčínského oddílu – kajakářka Adéla Házová se svým trenérem Tomášem Charvátem.

„Adéla již na domácích závodech ukazovala špičkovou formu a stejně skvěle se prezentovala i v Szegedu. Své starty ve čtyřech disciplinách proměnila ve tři medaile, když především bronz z nejprestižnější ženské kategorie singlkajaku na 500 metrů v novém osobním rekordu, se sympatickým odstupem na mistryni světa a vítězku E. Rendeszy, znamená potvrzení příslušnosti ke světové elitě. Velmi nadějně vypadal v přípravě také deblkajak s Gabrielou Hermely, která byla již v loňském roce společně s děčínskými děvčaty členkou medailového čtyřkajaku. I tyto naděje došly naplnění a oba starty děvčat na 500 m i 1 km znamenaly stříbrné medaile za bezkonkurenčními Maďarkami, které v posledních třech letech sebraly všechny tituly,“ řekl Tomáš Charvát.

FLORBALISTÉ Děčína - ilustrační foto.
Predátoři zlomili Dynamo šesti kusy v poslední třetině

V závěrečném dni se Adéla ještě jako doplněk jejích hlavních tratí postavila i na start 200 m sprintu. Také tam si zajistila postup do finále a v něm v těsném dojezdu na dohled medailí dosáhla na solidní sedmé místo. „Po návratu z Maďarska bude mít na programu již jen poslední domácí pohárový závod na dlouhých tratích a tím se její špičková juniorská kariéra uzavírá. Příští rok přijde na řadu srovnání s dospělou ženskou elitou, případně starty na mistrovství světa a Evropy do 23 let,“ doplnil Charvát.

V kategorii dospělých má za sebou první sezonu děčínská elitní kajakářka Kateřina Zárubová a také ona nabere směr Maďarsko. V Szegedu vystřídají juniory dospělí reprezentanti, které čeká jediný závod SP. „Kačka bude Česko reprezentovat v elitní posádce čtyřkajaku a také na singlu ve 200 m sprintu,“ dodal.