Na turnaj se letos přijely dva týmy z Chomutova, které v sezoně ovládly jak mužskou tak i juniorskou soutěž, dalším účastníkem byla kvalitně poskládána Česká Lípa, v jejíž sestavě nechyběli odchovanci hájící extraligu za Mladou Boleslav a do počtu šesti účastníků doplnil turnaj třemi celky pořádající 1. Fbc DDM Děčín 4.

Novinkou na turnaji bylo začlenění samostatných nájezdů po každém utkání v základní skupině, která zvedla atraktivnost zápasů. Své skupiny vyhrál Děčín muži a Chomutov muži. K nim se probojovali přes předsemifinále Česká Lípa a Děčín junioři. Vyrovnanější zápas nabídlo semifinále Česká Lípa – Chomutov muži, které díky úspěšnějším přesilovkám vyhrála Česká Lípa. Ve druhém semifinále proběhlo derby děčínských generací, které vyhráli muži poměrem 10:3, i přes krutý výsledek byl zápas přes polovinu utkání vyrovnaný.

V zápase o 3. místo se proti sobě postavili smutní semifinalisté a výrazně větší chuť a množství sil do toho zápasu vložili chomutovští muži, kteří jednoznačně přejeli unavené děčínské juniory.

Ve finále se tak zopakoval boj ze základní skupiny mezi Děčínem muži a Českou Lípou. Oba týmy prozatím v turnaji nepoznali hořkou pachuť porážky. V prvním střetnutí zápas skončil remízou, ale přesto díky technické kvalitě byly favorizováni českolipští. Ti se také ujali ve finále vedení, Děčín ovšem věřil ve svou sílu a nechtěl zklamat skvěle fandící diváky a skóre do první poloviny srovnal z hokejky Jakuba Hory. Ve druhé polovině se dokonce Děčín dostal do vedení 2:1 po střele Kotíka, ale Česká Lípa dokázala ještě do konce normální hrací doby srovnat. Následovalo 5 minutové prodloužení, ve kterém se stejně jako po celý zápas hrál vynikající florbal ve skvělém tempu a s maximálním nasazením na obou stranách. V poslední minutě však po závaru před děčínskou brankou padl pro Českou Lípu do děčínské sítě zlatý gól a to znamenalo, že 4. ročník turnaje O pohár primátora města Děčín vyhrálo družstvo České Lípy.

Děčín však smutnět nemusel, jelikož nově poskládaný tým mužů, se celý turnaj prezentoval skvělou hru a nový hráči s juniorské líhně si skvěle porozuměli se staršími a zkušenějšími hráči.

Cenu pro nejlepšího brankáře turnaje dostal českolipský Ondřej Knol, za nejvíce chycených samostatných nájezdů (6) byl oceneň děčínský Jiří Brouček, nejvíce proměněných samostatných nájezdů měli na svém kontě chomutovský Daniel Fokt a děčínský Radim Macháček. Cenu pro nejlepšího střelce si po zásluze odnesl extraligový Procházka Petr za 11 gólů v pěti utkáních. Ocenění si zaslouží i pořadatelé z řad nehrajících florbalových hráčů a hráček.

Konečné pořadí: 1. Česká Lípa, 2. FBC DDM Děčín IV – muži, 3. FBC 98 Chomutov – muži, 4. FBC DDM Děčín IV – junioři, 5. FBC 98 Chomutov – junioři, 6. DDM Děčín mix.