Dívky týmu 1. FBC DDM Děčín 4 se zúčastnily prvního ročníku turnaje žákyň Ústecko - Libereckého kraje, který se odehrál v ústecké hale Severotuk. Na turnaj jely v malém počtu a to v pěti hráčkách a jedné gólmance. Proto byly po příjezdu spojeny s týmem Dubí, který byl ve stejném počtu.

Nabrání zkušeností

V prvním zápase se dívky utkaly z mnohem zkušenějším týmem Mostu, ale svojí bojovností uhrály výsledek 2:3. V dalším zápase je čekal tým Podbořan, se kterým se opět předvedly v dobrém světle, ale opět to nestačilo k výhře a tak zápas skončil 3:4 v neprospěch Děčína. Ve třetím a posledním zápase se střetly s vynikajícím týmem Liberce. Únava a dobrá hra Liberce se poté podepsala na prohře Děčína. Takže po třetí prohře bylo jasné, že obsadí poslední příčku na turnaji.
Florbalistky se, ale z Ústí vrátily nadšeny a plné nových zkušeností a je nutné podotknout, že ani jeden zápas samotná děčínská lajna neprohrála, ba i vyhrála.
Sestava dívek FBC DDM Děčín: K. Vaňková, N. Hermannová, A. Tesařová, M. Rumlová, M. Miškovská, K. Šafaříková, K. Fiedlerová
Koncem dubna se konalo poslední kolo výběru mladších žáků. V Ústí nad Labem. Želízka florbalového klubu 1.FBC DDM Děčín v ohni byli kapitán mladších žáků Petr Vybíral a oba gólmani Lukáš Chour a Pavel Krátký.

Úspěch děčínských brankářů

Dva ze tří hráčů a to oba brankáři se probojovali do konečné nominace mladších žáků Ústeckého kraje. Jak Pavel Krátký tak Lukáš Chour jsou kvalitní chlapci v masce, kteří mají sportovní talent, je však nutné dodat, že i přes úspěch, který zviditelňuje i samotný klub 1.FBC DDM Děčín mají kluci před sebou spoustu tréninkové práce, díky které se mohou ještě zlepšit, protože usnout na vavřínech by také mohlo znamenat, že se do výběrů mohou letos podívat naposled. V každém případě velká gratulace jak samotným hráčům tak trenérům (Miško, Matuška) a s přáním hodně štěstí na samotném mistrovství ČR mladších žáků přeje celý klub.

Mladší žáci přivezli třetí a čtvrté místo z Bíliny

Zkušenější tým RED, odehrál ve své skupině těžké a vyrovnané zápasy. V duelu s rivaly z Teplic ukázali kluci dobrou formu, která se projevovala již ke konci sezony a byla z toho výhra o dvě branky. Další soupeř z Duchcova disponoval několika silnými jedinci, nicméně děčínský celek byl daleko florbalovější a měl více ze hry. Hraje se však na góly a ty vstřelili jen hráči soupeře po dvou minelách v děčínské obraně. I přes velký tlak se nám skórovat nepovedlo a Děčín tak poprvé na turnaji prohrál. Třetí zápas proti mladým a velmi dobře technicky vybaveným klukům z Prahy jsme začali výborně. Viktor Otrošina pláchl po pravém křídle a křižnou ranou nad nohu brankáře otevřel skóre. Pražský tým pak začal tlačit a postupně prokazoval své kvality. Prohra 1:5,ale se vztyčenými hlavami.

Druhý děčínský celek BLUE, ve kterém hráli chlapci, kteří budou pravidelně nastupovat za ml. žáky příští sezónu byl příjemným překvapením. Ve své skupině neopoznal hořkost pořážky a ve všech utkáních podával parádní výkony jak směrem dozadu, tak i ve střelecké produktivitě. S bilancí dvou remíz a jednoho vítězství obsadili děčín BLUE 2. místo ve skupině.

A protože i děčín RED skončil ve skupině na 2. příčce, rozdali si to kluci dečínský mezi sebou o celkové třetí místo na turnaji.
Žádné servítky, nelítostný bratrovražedný souboj. Děčín blue šel do vedení jako první a pak se ukázala kvalita hráčů RED. Dlouho však nebyli schopni najít recept na dobrou obranu a brankáře BLUE. Těsně před koncem se přeci jen RED dočkali a srovnali. Rozhodovali nájezdy. Ten vítězný si připsal Lukáš Pípal a Děčín BLUE tak skončil třetí. Pohár za bronzovou příčku na turnaji však patří všem hráčům děčína, pro které to byla zase nová zkušenost a předvedená hra obou týmů potěšila najen trenéry,ale i fanoušky

AUTOR: TOMÁŠ ŠTĚPÁNEK, PREZIDENT KLUBU