„Vše je ok. Jen let byl ukrutně dlouhý a všem nám z toho otekly nohy,“ přiznala Roučková Deníku.

Nová výzva s sebou přináší nervozitu, rodačka z Děčína vyměnila čtyřkolku za Can Am Maverick XRS. Bojovat bude v kategorii SidexSide. „Jsem pořád trochu nervózní. Strašně se těším na novou výzvu, je to absolutně něco nového. V Dubaji jsem potrénovala jízdu na dunách, to mě těší. V tom bych měla být jistější. S mým navigátorem Danielem Zelenkou jsme ještě v letadle něco procházeli,“ sdělila.

Cesta do Jižní Ameriky s sebou přinesla několik zajímavých událostí. „Cpali jsme se cukrovím. Náš druhý mechanik Honza Cígler vytáhl domácí cukroví. Asi mě moje maminka zabije, ale musím to říct. Tohle je to nejvíc nejlepší cukroví, co jsem kdy jedla. Pekla to jeho manželka Bohdanka,“ usmívala se.

V Barceloně pak přišel nepříjemný zádrhel. „U pasové kontroly nám málem druhého mechanika zavřeli. Našli u něj sprcháč. Bylo to poměrně humorné, nikdo nevěděl, co se děje. Pak se vše vysvětlilo a zase nás pustili do letadla,“ dodala.

Nadcházející 41. ročník Rallye Dakar se jako již tradičně pojede v lednu, a to v termínu od neděle 6. ledna do čtvrtka 17. ledna 2019. Závod se tentokrát bude konat výhradně v Peru, kde na závodníky čeká na 5 tisíc kilometrů, které budou rozděleny do 10 etap.
Trasa potěší hlavně tradiční fanoušky Dakaru, 70 procent trasy se totiž bude závodit v písku. Start a cíl bude v peruánské metropoli Limě.