„Celých tři sta kilometrů jsme závodili na písečných pistách, polovinu závodu jsem hledala stopu a pomalu se mi dařilo se prokousávat kupředu. Pro mne osobně to byl velmi náročný závod, přece jen jsem odkojená bahnem a kamením. Nakonec jsme zvolili jiný převod a posledních sto kilometrů jsem si užívala na maximum. Yamahu sem držela u huby a na rovinkách dosahovala i rychlosti sto dvaceti kilometrů za hodinu," popisovala Roučková svůj postřeh ze samotného závodu.

Závodnice, kterou známe po přezdívkou Ollie, vyhrála ženskou kategorii. Druhá byla Sandra Ulrichová ze Slovenska. „V pilotním dílu se po několika letech oficiálně otevřela právě ženská kategorie," podotkla.

Roučková navíc přidala třetí místo v celkovém pořadí ve třídě Q2. Nestačila jen na druhého Pawlowskeho z Polska a prvního Tovstyka z Ukrajiny.

„Do poslední chvíle jsem netušila kolikátá jsem dojela a když mi poprvé v mém životě hráli českou hymnu na stupních vítězů, měla sem co dělat nebrečet dojetím. Velké poděkování patří celému týmu. A taky všem mým fanouškům, kteří mně hnali kupředu. I díky tomu jsem si vyjela tak pěkný výsledek," dodala sympatická závodnice.