Kompletní technika včetně bivaku byla naložena do asistenčních a doprovodných vozů, jezdecké složení se oproti minulému roku rozrostlo o Can Am Maverick XRS, se kterým pojede děčínská závodnice Olga „Ollie“ Roučková v kategorii SidexSide. Navigátorem bude Daniel Zelenka, pro kterého se jedná o první Dakar.

Roučková to se svou Sidexside Can Am Maverick XRS, kterou přezdívá Bestie, stihla na poslední chvíli. „Je pravda, že to byl kvapík. Čekali jsme na rám, který nám dodával španělský výrobce. Takže stres a peklo. Ale stihli jsme to. Mechanici chodili do dílny rovnou z práce. Skončili ve dvě v noci a pak zase do své práce. Dokonce se vsadili, že dokud to nebude hotové, nebudou se holit. Takže mám kolem sebe samé Krakonoše,“ přiznala s úsměvem.

Všechny doprovodné vozy jely po vlastní ose a cesta do Francie dlouhá přes 1 250 km byla sice časově náročná, ale bez sebemenších problémů.

„Za chladného sobotního rána se pak rozjel kolotoč technických a administrativních přejímek, které je nutné absolvovat před naloděním na cestu na Dakar. Těmito přejímkami prošly závodní stroje, ale i kompletní doprovodná technika,“ podotkla Roučková.

Ta dostala s Can Amem Maverick XRS startovní číslo 435. „Po půldenním martyriu, kdy museli jezdci a mechanici s technikou absolvovat několik stanovišť, se vše uchýlilo ke konci a se všemi razítky jsme se rozloučili s technikou, kterou pořadatelé nalodí na trajekt a přepraví nám ji přímo do Peru. Loď se tak vydá na svou měsíční plavbu přes oceán do Peru, veze kromě jiného evropské závodní, asistenční, organizátorské i vozy pro média,“ dodala na závěr sympatická závodnice z Děčína.

HLASUJTE PRO OLLIE!

Děčínská závodnická superstar Olga „Ollie“ Roučková se dostala do nominace na Zlatý volant v sekci Cena Elišky Junkové. „Jak jsem se tam vůbec dostala? Tak to na mou duši nevím. Jsem hrozně překvapená, moc mě to potěšilo,“ řekla Deníku sympatická kráska. Hlasovat můžete pro Olgu Roučkovou, která se příští rok opět zúčastní slavné Rallye Dakar, na www.zlatyvolant.cz/cena-elisky-junkove/.