Ale i na potřetí dokázaly bodovat, po dvou bodech proti rezervě Plzni a třech proti Mělníku urvaly jedno vítězství nad prvními Chabařovicemi.
„Jedeme dál na bodové vlně,“ usmívala se děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

Spartak, hrající v Rumburku, zaskočil favorita už v prvním utkání. Ačkoliv prohrál první set, dokázal další tři vyhrát. „První set byl takový zahřívací, ale stále jsme držely stejné tempo jako Chabařovice, akorát nevyšla koncovka setu. V dalších setech jsme víc mákly. Velkou úspěšnost jsme měly hlavně na síti, ale byla dobrá hra i v poli. Oproti Chabařovicích jsme měly lepší servis, ze kterého jsme hodně bodovaly,“ hodnotila Beranová vítězný duel.

VOLEJBALOVÉ JUNIORKY Spartaku Děčín - ilustrační foto.
Oslabené juniorky makaly. Stačilo to na set

V odvetě se role obrátily, na palubovce kralovaly Chabařovice, které dokázaly vyhrát hladce 3:0.

„Do druhého zápasu jsme vystřídaly. Bohužel už jsme neměly tak kvalitní servis, který jsme i často kazily. Soupeřkám jsme daly šanci. Ten zkvalitnil servis a hrál rychleji na síti. A ani nám už nepřálo tolik štěstí. Ale i tak opět velké díky fanouškům. Příští týden máme volno, pak jedeme do Prahy na Žižkov,“ dodala Beranová.

A právě proti žižkovské rezervě to bude boj o šesté místo v tabulce.

Spartak Děčín/Rumburk – Slovan Chabařovice 3:1 (-22, 16, 21, 21) a 0:3 (-20, -18, -15)

Sestava: Bojčevová, Beranová, Acsová, Demuthová, Jindřichová, A. Hýblová, M. Hýblová, E. Strzepková, L. Strzepková, M. Plíhalová.
Trenér: P. Dopita.