„V pátek jsem se sbalil a sám vyrazil směr Pec pod Sněžkou, kde na nás čekal krásný bikový víkend, jelikož součástí na 4x závodů byl i mistrák v XC," zahájil Myšík svou misi. Tamní 4x trať letos byla letos opravdu pekelná po zimě a deštích na trati, která má 50-55 sekund není prostě nikde ani setina na odpočinutí. „Celá trať je postavená z kamenů a k tomu má dvě brutální ROCK GARDEN a těsně před cílem jsou tři největší skoky, takže opravdu to bylo peklo v Peci," konstatoval Myšík.

První den startoval benešovský sportovec v závodě, který byl součástí českého poháru. „V kvalifikaci jsem na startu ohnul řídítko a následoval pád, takž nic moc. V semifinále další pád a v malém finále opět, takže jen co jsem sjel dolů, jsem závod hodil za hlavu, protože to nepotřebovalo žádný komentář. Byl jsem hodně zklamaný a snažil jsem se připravit na nedělní boj o titul," soukal ze sebe rozmrzelý závodník.

Milan si tedy odnesl sedmé místo a celkově v ČP bude mezi třetím a pátým místem, jelikož oficiální výsledky ještě nejsou k mání. „Díky taťkovi, který za mnou v sobotu po závodech přijel a přivezl mi řídítko a dal mi kolo do kupy, jsem mohl jet republiku. Museli jsme opravit přehazovačku, kterou jsem urval při jednom z pádů," usmíval se Myšík.

Závod ČP vyhrál Přemek Tejchman (Commencal O´neal team), druhý byl Adam Stašek (Ghoost Factory racing team) a třetí Kamil Tatarkovič (Commencal FDF team). Ve finále vedl úřadující vítěz Světového poháru Tomáš Slavík ,(R.S.P.) ale toho potkal pád na první rockgarden, bohužel si rozsekl dlaň, takže nemohl nastoupit do nedělního závodu.

Na MČR ve fourcrossu byla účast takřka tragická. Spoustu jezdců dalo přednost jiným závodů, nejspíš proto, že trať v Peci je hodně náročná. „V kvalifikaci jsem jel hodně opatrně a skončil jsem třetí s velkou ztrátou na vítězného Tatarkoviče. V semifinále jsem jel se  Staškem a Tejchmanem, v první zatáčce jsem šel k zemi s Tejchmanem, který zůstal ležet. Já s prasklým kšiltem a helmou dojíždím skoro poslepu druhý a postupuji do finále," přiblížil Myšík své jízdy před samotným vrcholem.

DRSNÉ FINÁLE. Milan Myšík (vpředu) se brání atakům Kamila Tatarkoviče při republikovém finále.

Vítězství ve finále mohlo napravit jinak nevydařenou sezónu. „Ve finále dávám nejlepší start. V druhé zatáčce na mě útočí Stašek, jen tak tak jsem se udržel na kole, najednou z druhé strany to zkusil Tatarkovič, opět se štěstím jsem to ustál. Na druhé rockgarden, která má třicet metrů jsem zavřel oči a jel, jelikož jsem za sebou cítil Kamila Tatarkoviče, který měl celo odpružené kolo a to bylo na rock garden hodně znát. V předposlední zatáčce to Kamil Tatarkovič zkouší vnitřkem, naštěstí byl krátký a sáhl po brzdě, což mě ,zachránilo. Takže se rozjíždím na dva největší skoky na poslední rovině a poprvé v životě jsem ve finále poslal dlouhý šestnáctimetrový dvoják, abych získal titul a zachránil tím sezónu. To se povedlo, dvoják jsem skočil celkem v pohodě a při neúčasti dvou posledních mistrů světa Slavíka a Prokopa jsem si dojel pro titul," radoval se Myšík.

Druhý dojel Adam Stašek Ghoost Factory racing team), třetí Honza Finda (Koloshop) a čtvrtý Kamil Tatarkovič (Commental FDF team). „Je to jakási satisfakce po neúspěšné Světové sérii, kdy jsem se potýkal se zraněním zápěstía dalšími zdravotními patáliemi. V srpnu mě čeká ME v Polsku na které jsem za Česko nominován," dodal Myšík