Vyhrál evropský seriál závodů EWS Europen a byl tak korunován novým mistrem Evropy. V druhé evropské sérii Alpské Enduro, na kterou se Myšík zaměřil, skončil bronzový.

Seriál EWS European Series se skládal ze závodů ve Španělsku, Skotsku, Rakousku a Francii. „Poslední závod na horké francouzské půdě mi úplně nevyšel podle představ. První den to bylo super a já se v našlapané konkurenci vešel do první desítky. Druhý den už jsem takové štěstí neměl. Přetrhnutý řetěz, ulomená kladka přehazovačky a vyrvané dráty, s tím prostě jet nešlo. Přesto to souhrou okolností ale celkově vyšlo na jedničku v EWS European sérii, což je bomba. Jsem rád, že jsem všude prokázal konzistentnost výsledků. Francie je trošku černou kaňkou, ale na takhle těžkých trailech, co jsme jeli na oči, tedy bez tréninku, jsem to ovlivnit nemohl. Ta sobota byla perfektní a já si dokázal dobrou výkonnost se suprovým koncem,“ pochvaloval si.

Alpská enduro série se na rozdíl od té evropské skládala jen ze tří závodů Paganella Itálie, Reschenpass Rakousko a Kronplatz Itálie. I v tomto velmi populárním seriálu Myšík předvedl svou výsledkovou konzistentnost. Nejprve v Paganelle skončil třetí, v Reschenpassu pátý a pak si upevnil celkové třetí místo, když na posledním závodě série na Kronplatzu skončil na druhém místě, což je jeho nejlepší zahraniční výsledek letos. ,,Neměl jsem tady takové štěstí, i tento seriál jelo hodně dobrých závodníků. Druhé místo na Kronplatzu je super, ale závod byl spíš nudný než zábavný,“ dodal Myšík, kterého tamní tratě nikterak neoslnily.

Myšík tak urval dvě evropská pódia ve dvou soutěžích. A opět prokázal, že tato sezóna se pro ně vyvíjí velmi dobře.

TRIUMF NA KLÍNOVCI

Benešovský biker následně ovládl poslední klání České Enduro série na Klínovci a podtrhl tak letošní fantastickou sezonu, ve které získal titul Evropského šampiona, skončil třetí v Alpské sérii a doma letos nezaváhal.

Na Klínovec Česká Enduro série zavítala vůbec poprvé, všichni závodníci tak byli v očekávání, co si pro ně pořadatele připravili. A přestože předpověď počasí na první říjnový víkend nevěstila nic dobrého, na start závodu se jich přihlásilo téměř tři sta. Nechyběla ani trojce závodníků z děčínského týmu Cannondale KUR Enduro.

Nejmladší Dominik Řídký vybojoval své letošní první stupně vítězů a v juniorské kategorii do 21 let skončil třetí.

Jan Vaner, kterému se letos nedařilo podle představ, se na Klínovec dokázal připravit a svou kategorii Masters 30-39 let ovládl i díky vyhovujícím podmínkám.

V hlavní elitní kategorii a vlastně v celém startovním poli byl jedním z největších favoritů aktuální evropský šampion Milan Myšík, pro kterého byl závod na Klínovci teprve druhým závodem v letošním ročníku tohoto seriálu. Po vítězství na prvním závodě na Ještědu si brousil zuby i na rozbahněném Klínovci.

V průběhu celého závodu plnil roli favorita a vyhrál hned čtyři z pěti rychlostních zkoušek a suverénně tak zvítězil s náskokem 35 sekund. ,,Podmínky byly extrémní, hlavně na sobotní trénink, ale tím jak v neděli už nepršelo a bláto vysychalo, tak to vůbec nejelo. Všude byly vyjeté kořeny, proto jsem se snažil volit vždy co nejkrajnější, byť ne nejkratší stopu, aby to mělo flow. Vítězství bylo pro mě v cíli opravdu překvapením a skvělou tečka na konec naprosto fantastické sezóny,“ radoval se v cíli šestadvacetiletý biker, kterého teď čeká pár týdnů zaslouženého odpočinku.