Zatímco v mužských kategoriích byly závody dospělých a mládeže rozděleny a junioři je měli pouze jako kontrolní test, mezi děvčaty se utkaly juniorky se ženami ve společném souboji. A juniorky se v něm rozhodně neztratily, když se hned tři včetně Kateřiny Zárubové z TJ Kajak Děčín prosadily do dospělé reprezentace.

„Kačka tak bude Českou republiku reprezentovat na Evropských hrách v Minsku jako členka dospělého čtyřkajaku,“ pochvaloval si trenér Tomáš Charvát. „Byly to těžké závody, už kvůli podmínkám. Celkově jsem odjela tři závody na různých tratích. I když jsem moc spokojená nebyla, přesto mě to vyneslo do Minsku, kde pojedu čtyřkajak a také i deblkajak,“ radovala se Kateřina Zárubová.

BUDE TO ZÁŽITEK

„Rozhodně jsem za nominaci na Evropské hry ráda a už se tam těším. Bude to super zážitek a pěkná životní vzpomínka,“ dodala s úsměvem.

I druhá děčínská zástupkyně na startu Adéla Házová zajela velmi dobré jízdy a jen jediné místo ji dělilo od vstupenky do ženské reprezentace. „Nicméně pro obě je zatím hlavní prioritou pozdější kvalifikace na juniorské vrcholné soutěže včetně domácího juniorského mistrovství Evropy, které budou právě Račice hostit v létě,“ zdůraznil Charvát.

KLUCI SE NEZTRATILI

Velmi dobré výkony předvedli i Jan Šulitka s Vladimírem Cermanem v kategorii juniorů, když ukázali že patří do širší české špičky a budou moci stejně jako děvčata otestovat svoji výkonnost v mezinárodní konkurenci při největší juniorské regatě ve slovenských Piešťanech. Tam český národní tým i s trenérem Pavlem Rothmeierem a kanoistkou Kristýnou Havlovou, která v Račicích pro nemoc nestartovala, odjíždí za necelé dva týdny.

V mladších kategoriích žáků a dorostu se v Račicích do B finále a soubojů o 9. až 18. místo, které ještě přinesou body do hodnocení Českého poháru, dostali oba bratři Floriánové, Adam Rychtecký a Barbora Žáčková.