V Novém Boru přetlačili Olymp 8:7, sérii ovládli 3:0 na zápasy a postoupili do Národní ligy. To je třetí nejvyšší soutěž v republice. „Bereme to jako velký milník pro celý děčínský florbal. Taková soutěž se tady nikdy nehrála. Je to takový dárek pro klub při oslavách dvacátého výročí od jeho založení,“ sdělil Deníku děčínský brankář Petr Miško.

Třetí utkání bylo opět vyrovnané, rozhodl rozdíl jediné branky. „Soupeř byl lepší, my jsme hráli opatrněji. Ale ve druhé třetině jsme i díky dvěma gólům z přesilovek vedli už 5:2,“ připomněl Miško.

Olymp ale ještě do pauzy vyrovnal, v poslední periodě mu ale Děčín opět utekl. „Vedli jsme 8:6. Při závěrečném odpočítávání hosté tři vteřiny před koncem snížili. Ale vítězství jsme nepustili,“ usmíval se Miško.

Děčínští Predátoři tak po druhém místě v divizi prošli nevyzpytatelným play-up bez ztráty kytičky. Kolín porazili 2:0, pražský Olymp 3:0.
Pikantnost? Všech pět zápasů vyhráli Severočeši rozdílem jediné branky. „Byly to vyrovnané zápasy. A přitom byl každý odlišný. Jedno měly společné. Vždy, když už někdo brankově odskočil, tak ten druhý se dotáhl,“ vzpomíná.

Čas na malou oslavu se našel. „Něco jsme spáchali hned po sobotním zápase. Ale bylo to decentní. Já a další dva kluci jsme hned ráno vstávali a jeli s mladými na turnaj. Určitě ale domluvíme oficiální rozlučku se sezonou,“ prozradil Petr Miško.

Predátoři nebyli proti Olympu favoritem, papírové předpoklady byly na straně soupeře. „Nás ale zdobila bojovnost, obětavost. Urvali jsme to srdíčkem,“ zdůraznil děčínský brankář.

Po oslavách ale přijde na řadu příprava na další sezonu. Ve vyšší a jistě kvalitnější soutěži. „Čekáme zápasy, jako byly ty s Kolínem nebo Olympem. Budeme řešit otázky hráčského kádru. Samozřejmě bychom ho chtěli doplnit. To je jasné. Ale bude to hodně o nás, musíme mít zodpovědnost a příkladný přístup k tréninkům. Vždy jsme měli dobrou letní přípravu. Chceme to tak i letos,“ má jasno.

Na postupu Děčína ale přece jen visí jedna kaňka. „I když v sobotu bylo v Novém Boru skoro sto třicet diváků, stále vnímáme, že nehrajeme doma. Reprezentujeme město Děčín a hrajeme úplně někde jinde. Věřím, že jinak by přišlo více lidí. Budeme jediným týmem v Národní lize, který nemůže hrát doma. To je smutné,“ dodal Petr Miško.

FBC DDM Děčín – FbK Olymp Praha 8:7 (2:2, 3:3, 3:2)

Branky: Věchet 3, Fidler 2, Štěpánek, Žáček, Astr – Procházka 2, Beck, Jurášek, Wágner, Petr, Lipus. Konečný stav série: 3:0.

Děčín: Miško (Vacátko) – Logaj, Zeman, Věchet, Vážný, Matza, Žáček, Bořuta, Neruda, Krejčí, Vybíral, Klein, Štěpánek, Pilek, Krauskopf, Polák, Astr, Fidler.