Ve světové kvalifikaci v Barceloně zajistila pro Českou republiku účastnické místo pro Olympiádu mládeže v argentinském Buenos Aires.

Celkem 75 nejlepších světových kajakářek do šestnácti let ze 62 států se utkalo na olympijské dráze z roku 1992 v Castelldefelles u Barcelony o místenky pro Olympijské hry mládeže. Ve hře bylo pouhých patnáct míst a z toho jen šest pro zástupkyně Evropy. Atypická kombinace disciplin rychlostní kanoistiky a vodního slalomu prověřila specialistky obou jinak naprosto odlišných sportů a dala jim možnost zcela unikátního porovnání mezi sebou navzájem.

„V rychlostním závodě Adéla potvrdila svoji příslušnost ke světové elitě a obsadila skvělou čtvrtou příčku. Při slalomovém závodě sice po parádně zvládnuté kvalifikaci v dalším kole trochu doplatila na technický defekt na pádle, ale i tak se mezi slalomářkami neztratila a výsledné umístění na začátku čtvrté desítky jí zajistilo dostatek bodů pro celkové hodnocení. V něm obsadila mezi Evropankami páté místo, což znamenalo jistotu místenky do Argentiny. Tato místenka sice ještě neznamená automatický start na Olympiádě, ale vzhledem k výsledkům druhé české závodnice a situaci v domácí kvalifikaci by Adéle podzimní účast v Argentině již neměla uniknout a ráda by tam navázala na loňské úspěšné medailové vystoupení při Evropských hrách EYOF,“ řekl vedoucí TJ Kajak Děčín Tomáš Charvát.

Český tým pod vedením Aleny Charvátové patřil v Barceloně mezi nejúspěšnější výpravy a získal olympijské místenky ve třech ze čtyř možných kategorií, kdy by Adélu měli doprovodit ještě kajakář Hradil a kanoista Minařík.