„Nemohli nastoupit oba naši polští reprezentanti. Dostali zákaz startovat díky zvyšování počtu nemocných v republice,“ smutně řekl děčínský fukcionář Miloslav Jirásek. Díky tomu tak do klína spadly Ústí hned čtyři body. „Navíc ani nebylo na tradiční derby v hale, díky opatřením moc diváků. Pro box smutný obrázek,“ pokračoval.

Děčín tak zkraje prohrával 0:4, jelikož kategorie 60 kg a 64 kg prostě neobsadil. Pak ale děčínský Karvánek porazil Kubce a Tyitys vyzrál na Antoše. Za stavu 4:4 pak přišel ve váze 75 kg velmi tuhý boj mezi ústeckým Klikarem a děčínským Bartlem, výhru nakonec urval domácí boxer.

Ve váze 81 kg pak Hořejšek z Děčína ve třetím kole složil Schejbala a opět vyrovnal, tentokrát na 6:6. Do vedení se hosté dostali díky ukrajinské posile Viktoru Truschovi, který v kategorii 91 kg poslal reprezentanta Hrivňáka ve třetím kole na podlahu ringu. V poslední, super těžké váze (91+kg) pak o hlavu vyšší Pinc udolal děčínského Šimčíka a srovnal na konečných 8:8. V dalším zápase pak Prostějov doma porazil Plzeň, pátým extraligovým týmem je pak slovenská Dubnica nad Váhom, která měla v 1. kole volný los.

Děčín se doma představí v neděli 4. října, kdy od 14 hodin hostí Prostějov. „Oba týmy by měly nastoupit v nejsilnějším složení. Boxovat se bude v nové hale Armexu za hlavní lékárnou a budovou Canaba. Velký problém je s kapacitou míst pro diváky. Přijďte proto na utkání včas, aby na vás zbylo místo,“ dodal Jirásek.