Hosté vůbec nepostavili dvě váhové kategorie a navrch vzdali souboj supertěžké váhy. Ústečtí rohovníci padli pouze ve dvou duelech. Hned v první váze do 54kg nestačil mladý Huliev na Rogowskiho. Body ale Ústí vrátil Oleksandr Kovalenko, který zvládl svoji premiéru po přestupu na hostování z prvoligového Barkasu. Jeho sok Josef Schmid vzdal hned v prvním kole. V kategorii do 60kg podal výborný výkon domácí Petr Baláž, který byl celý zápas vyrovnaným soupeřem Michalu Chudeckimu, držitelu titulu mistra Polska a pátého místa z loňského MS v Chicagu.

Od tohoto okamžiku už hosté nezískali ani bod. Proti čerstvému bronzovému medailistovi z MS juniorů Zdeňkovi Chládkovi a Martinu Svobodovi tým Děčína a Mostu nepostavil soupeře. V bitvě váhy do 75kg zvítězil na body další úspěšný juniorský reprezentant v dresu SKP Ústí Oskar Lakomý a navnadil diváky na přicházejíci vrchol sobotního večera. Ve váze do 75kg si v taktické bitvě počkal domácí Stanislav Stárek na chybu děčínského Polláka. Ve druhém kole ho svými dlouhými pažemi poslal k zemi a když byl Pollák několikrát počítán i v kole následujícím, hosté souboj raději vzdali.

Parádní duel dvou v současnosti nejlepších českých boxerů byl k vidění v první těžké váze do 91kg. Zápas ústeckého Lukáše Viktory s Vladimírem Řezníčkem měl obrovské tempo hned od začátku. Vysoký technik Viktora měl přesnější údery, ale ve druhém kole šel po direktu Řezníčka k zemi. V pauze se však oklepal a i přes krvácející loket zasypal Řezníčka tvrdými ranami, díky nimž na body zvítězil. Závěrečný tahák už za rozhodnutého stavu Děčín s Mostem vzdal a ústecký srdcař Vladimír Průša vyhrál bez jediné rány. „Výsledek je darda, jakou jsme ani nečekali. Parádní výkon našeho silného týmu. Mrzí mě jen nepostavení tří vah soupeře. Asi by v nich dostali, ale bez boje s nejlepšími u nás kluci výsledky na světových turnajích neudělají,“ řekl trenér Ústí Miroslav Vrba.

SKP Sever Ústí – Doprava Děčín KB Baník Most 14:4.