Jednalo se o souboj vítěze české a moravské skupiny první ligy. „Vyprodaná hala 
v Třeboni viděla naprostou převahu našich borců," vzpomíná člen děčínského výboru Miloslav Jirásek.

V kategorii 56 kg vyhrál domácí Rožboud bez boje. Ten samý scénář se opakoval ve váze 60 kg. Třeboň nasadila loňského republikového mistra Freiherra. „Trenér Poláček tak správně nenasadil mladého dorostence Kohouta," poznamenal Jirásek.

Zbylé zápasy však patřily děčínským. Ve váze 64 kg měl děčínský Aloyan celý zápas převahu. Ve třetím kole nasadil tempo, kterému domácí Fiala nemohl odolávat. Aloyan tak zvítězil na body.

V kategorii 69 kg se střetli dva zkušení borci. Jiráčkovi však odešla fyzička,  a tak 2:1 na body zvítězil hostující Kliment. Ve váze 75 kg měl děčínský Podlucký zápas plně pod kontrolou. Třeboňský Štádler neměl šanci a prohrál 0:3 na body.

Domácí miláček Dubský ve váze 81 kg podcenil tvrdé údery Vrtišky. Nakonec otřesený Dubský skončil na zemi a rozhodčí ukončili zápas AB. Děčínský bombarďák Hošek potvrdil své kvality a opět neprohrál. Kolařík nakonec skončil po pravém háku ležet, a Hošek tak vyhrál KO.

Poslední utkání, +91 kg, bylo v poklidném tempu. Děčínský Robert Růžička nakonec domácího Víta Růžičku porazil na body.

Odveta se v děčínské Střelnici nakonec nekonala. „Hosté nám telefonicky sdělili, že  prý by nedali dohromady všechny boxery," dodal Jirásek.
Prvoligový titul je tak pro  děčínský boxerský klub dalším velkým úspěchem v jeho historii.