Čekají je exotické soupeřky! Ústecké krásky Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková už znají jména svých soupeřek pro životní bitvy.

V sobotu 25. června budou v rámci galavečera Box Live Ústí v hale Slunety na Klíši obhajovat mistrovské pásy organizací WBC a WBO a nečekají je žádná ořezávátka!

„Diváci se mají rozhodně na co těšit," ujišťuje Lukáš Konečný, bývalý profesionální mistr světa a nyní trenér dvou boxerek ze stáje SES Team Czech Republic.

Rodačka z Děčína Lucie Sedláčková (6-0-1, 3 KO) bude v ringu obhajovat titul mistryně Evropy WBO a její soupeřkou bude Gruzínka Sopio Putkaradze (13-6-3, 4 KO).

„Její bilance není nic moc, ale je velmi nebezpečná a šikovná. Jednou už o titul mistryně Evropy boxovala, ve vyšší váze. Bude to horká gruzínská krev, ale Lucka by měla být techničtější a věřím, že to zvládne," říká Konečný na adresu soupeřky Lucie Sedláčkové.

Její tréninková parťačka a studentka UJEP Fabiana Bytyqi (7-0-0, 3 KO) se utká o titul juniorské mistryně světa WBC s ještě exotičtější soupeřkou. „Dolaďujeme detaily smlouvy, víza a letenky. Zatím nemůžeme zveřejnit jméno, ale jedná se o boxerku z Afriky," vypálil Konečný do světa žhavou novinku.

Andělská pěst, jak se Fabianě přezdívá, se tak pokusí rozdrtit tvrdý africký diamant! „Bylo náročné sehnat pro Fabču soupeřku, která má slušnou bilanci, zkušenosti a zároveň jí je do 23 let. Sehnat ji v Evropě bylo takřka nemožné," řekl Konečný.

V rámci galavečera uvidí fanoušci hned tři titulové bitvy, poslední obstará plzeňský bijec Štěpán Horváth (16-5-0, 6 KO). Ten v Ústí dlouho působil v amatérském ringu a jeho soupeřem pro obhajobu pásu WBO v super střední váze bude Maďar Ferencz Hafner (26-9-0, 14 KO).

„Ve světovém žebříčku mu patří 153. místo, takže je na tom podobně jako Štěpán. Má ale více zkušeností, je mu 40 let. O tento titul už jednou boxoval v roce 2014 v Mariboru, ale prohrál v 7. kole s Janem Zaveckem. Je to velmi zarputilý soupeř," říká Konečný o Maďarovi a jedním dechem dodává: „Štěpán je ale rychlý a technický a přesně tak musí boxovat."

Kapacita sportovní haly nabízí pro box téměř tři tisíce míst a pořadatelé mají k dispozici stále dostatek vstupenek (250 Kč). Zakoupit je můžete na webu www.ticketportal.cz či v Hospůdce Eden. „Pokud má někdo zájem o VIP lístky, může napsat na adresu: info@profiboxing.cz," dodal na závěr trenér ústeckých šampionek Lukáš Konečný.