„I když se hrál v televizi tenis, tak diváci nezklamali a Střelnice byla tradičně zaplněna. Byly to boje v každé váze a hodně se tleskalo," pochvaloval si Miloslav Jirásek z BC Rohovník Armex Děčín.

Boxovalo se tvrdě, ve váze 75 kg bylo k vidění těžké KO. „Jelikož od středy probíhá ve Znojmě republikové mistrovství, nechtěli trenéři riskovat zranění. A proto nepostavili Pitru, Klimenta, Nečesánka a Podluckého, kteří budou obhajovat loňské medaile," dodal Jirásek, který tradičně okomentoval všechny zápasy.

56 kg: Děčínský Pavlyuk měl v domácím ringu premiéru. A uvedl se dobře. Je to rychlý technik a stále tlačil Hriadela. Má i tvrdý úder, který znamenal počítání soupeře ve 3. kole. Pavlyuk nakonec vyhrál na body – 2:0.

60 kg: Hulyev boxoval s přehledem. Ostatně na to jsou diváci zvyklí. Společně se Šalounem předváděli klasický box s čistými údery. Děčínský borec nakonec vyhrál 3:0 na body – 4:0.

64 kg: Domácí Ambrůžek měl proti sobě republikového mistra Erika Agateljana. Trochu škoda, že měl v prvním kole ze svého soupeře respekt. Ve druhém a třetím kole byl k vidění od obou borců pěkný box. Agateljan nakonec vyhrál na body – 4:2.

69 kg: Děčínský Molík měl výškovou nevýhodu. Viktor Agateljan byl o hlavu vyšší a jeho delší ruce více bodovaly. Ve 3. kole mu ale docházely síly. I přes velkou snahu a bojovnost prohrál Malík na body – 4:4.

75 kg: Soupeř domácího Boyka patří k těm, kteří pravidelně bodují. První kolo, ve kterém padlo hodně úderů, bylo vyrovnané. Hostujícímu Adamovi neseděl obrácený gard soupeře. To se potvrdilo ve druhém kole, kdy Boyko vyslal tvrdý úder na bradu. Adam zůstal ležet na podlaze. Bylo to těžké KO – 6:4.

81 kg: Král s Vaněčkem předvedli bitvu bez odpočinku. Oba boxeři střídali údery. Jednou spodek, jednou vršek. Škoda, že do utkání někdy zbytečně zasahoval rozhodčí, který byl evidentně vystrašen předchozím KO, a napomínal Vaněčka za neustálé držení. Ústecký borec nakonec vyhrál 2:1 na body – 6:6.

91 kg: V této kategorii vyhrál domácí Hošek bez boje. Ústecký Helešič se v sobotu ženil a jeho trenéři usoudili, že by asi den poté neměl v ringu dost sil – 8:6.

+ 91 kg: Jak Šour, tak Táborský jsou tuzemskými mistry. Děčínský boxer má tři tituly, jeho soupeř o jeden víc. Nová děčínská posila, která přišla z Českých Budějovic, to neměla lehké. Mladší Táborský byl rychlejší ve výměnách a měl po celý zápas lepší přehled. Bylo na co koukat, ale Táborský zaslouženě vyhrál na body – 8:8.

Další zápas má na programu Děčín 13. prosince. „Hostíme silný Prostějov, který se vrátil z Interligy. Je to asi nejlepší a nejsilnější oddíl v soutěži," dodal Jirásek.

Tabulka Extraligy boxu:
1. Prostějov 4, 2. Třeboň 2, 3. Ústí n. L. 2, 4. Rohovník Armex Děčín 1, 5. Jihomoravský region 0.