Z OST Varnsdorf se této soutěže zúčastnili dva závodníci a to Miroslav Tarnóczy a Luboš Šos.

Mirek závodil v kategorii mužů bez superdresů (kategorie raw), Luboš závodil v kategorii muži s dresem. Každý závodník měl po důkladném rozcvičení před sebou čtyři pokusy k zvládnutí co nejvyšší hmotnosti činky.

Jako první nastoupil Mirek. „Zvládl jsem lehce základní pokus na 190 kg, na druhý pokus jsem si nechal naložit 200 kg, třetím pokusem s přehledem potáhl činku o hmotnosti 205 kg. Na čtvrtý pokus jsem již z důvodu pokračující přípravy na další závody nenastoupil," nechal se slyšet Tarnóczy.

Jako druhý z varnsdorfských závodníků nastoupoval Luboš. „Tréninkově zvládl základní pokus na 280 kg, na druhý pokus si nechal naložit 310 kg. Na třetí pokus si nechal naložit 315 kg, které s přehledem. Závěrečný pokus byl pouze pojistkou k výhře kdy Luboš potáhl činkou o hmotnost 317,5 kg," pochvaloval si Tarnóczy.
V konečném pořadí skončil v silné konkurenci Mirek Tarnóczy na skvělém pátém místě a Luboš Šos na prvním místě. Luboš zároveň zvítězil i v absolutním pořadí a získal tak zaslouženě titul ,,Bořislavský gigant". Tato umístění jsou v konkurenci borců z celé České republiky nad očekávání skvělá a svědčí o stálosti formy závodníků z Varnsdorfu.

Soutěž měla patřičný spád, bez zbytečných průtahů. Pořadatelům se podařilo uspořádat soutěž na výborné úrovni, za což by se nemusely stydět ani mnohé mistrovské soutěže.