Nejprve Myšík začal červnový měsíc třetím místem na první závodě Alpine Enduro Series v Paganella. Tato hora se nachází nedaleko od jezera Garda na severu Itálie. Ačkoliv měl závodník stáje Cannondale KUR Enduro vlažnější start do tohoto dvoudenního závodu, zakončil ho skvěle, na třetím místě. ,,Bylo tu osm deset fakt hodně rychlých závodníků z různých evropských zemí. Chtěl jsem být v TOP 5, nakonec je z toho třetí místo. Je to paráda, ale v neděli jsem musel přitlačit na pilu a jít do rizika," svěřil se Myšík, který nakonec přeskočil v celkovém pořadí německého závodníka a zaslouženě si užíval další dobrý výsledek.

Poslední dva červnové víkendy patřily opět závodům. Nejprve se konal 23. - 24. 6. třetí závod seriálu EWS European na rakousko-slovinské hranici ve skiareálu Petzen. Tento seriál letos Myšík upřednostňuje ze všech nejvíce. Po pátém místě ve Španělsku a osmém ve Skotsku figuroval před tímto závodem na 3. místě. Celovíkendový déšť, zima a hodně bláta nejsou podmínky, ve kterých si Milan libuje, přesto se s nimi popasoval velice dobře. ,,Jelo se mi špatně už od začátku, snažil jsem se neupadnout, neuklouznout, ale to se pak ukázalo na celkovém čase, kdy jsem po čtyrech rychlostních zkouškách figuroval až na 10. místě. Přitom jsem chtěl bojovat o pódium. Když jsem viděl ty výsledky před poslední zkoušce, tak jsem se dost zhrozil, zavřel se do auta a přemítal, že to není možný, že to musím vytáhnout. Ztráta ovšem byla příliš velká. Do poslední páté rychlostní zkoušky jsem dal vše, riskoval jsem, neupadl jsem. Tam, kde velká většina závodníků ztrácela, já získával. V této rychlostní zkoušce jsem dolétl ve finále třetí a celkově mě to posunulo na 6. místo, pouze 9.5 sekund za 3. místem, takže na závěr dne spokojenost,” hovořil po dalším těžkém závodě Myšík. Poslední čtvrtý závod tohoto seriálu se jede na začátku září v jihozápadní Francii v Pyrenejích, kde Myšík bude útočit na evropský titul, protože už nyní je s těsným náskokem v čele!

Z Rakouska se Myšík se svým mechanikem a fotografem přesunuli do italských Dolomit, kde se poslední červnový víkend konal už čtvrtý závod Světového poháru. Měřené rychlostní zkoušky byly v Dolomitech (Canazei) opravdu velmi těžké, hlavně svou délkou a prudkostí. Překvapivě se jednalo o jednodenní závod, což na světovém poli nebývá zvykem, avšak jednalo o velmi těžký závod ve velmi těžkých podmínkách. Myšík se i přes jeden velký pád umístil na 61. místě. ,,Tak nějak jsem to očekával, konkurence byla ohromná a 20 sekund na TOP 50 není špatný,” zhodnotil krátce po závodě Myšík, který v celkovým světovým žebříčku figuruje na 55. místě, jako nejlepší český závodník.