Série vynikajících výsledků pokračovala na Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých ve Starém Městě pod Landštejnem, kde získala v kategorii juniorek titul Mistryně ČR v rychlostním závodě Lada Nebeská, když nestačila pouze na reprezentantku Německa Arnold Thordis a svou kolekci doplnila o stříbrnou medaili ve štafetách a bronz v závodě s hromadným startem. Medailově na tomto mistrovství jí ještě z jílovských závodníků sekundoval Martin Přibyl, který si dovezl bronz za rychlostní závod a stříbro ze štafet.

Do desítky nejlepších ve svých kategoriích nahlédli z jílovských závodníků ještě: Adam Přibyl – 6. a 9.místo (v redukovaném českém pořadí 4. resp. 6. místo), Jan Válka – 6., 8. a 9. místo, Tomáš Trpišovský – 6. místo, Sabina Roďanová – 6. a 7. místo a Frank Braatz – 9. a 10. místo.

Mistrovství ČR bylo současně posledním nominačním závodem pro start na Mistrovství Evropy v letním biatlonu, které se konalo v uplynulém týdnu v italském Martellu. Bylo potěšitelné, že se do reprezentačního výběru ČR dostali i dva jílovští zástupci v juniorských kategoriích – Adam Přibyl a Lada Nebeská, pro které to byla v této sportovní disciplíně premiéra a získávání zkušeností. Vzhledem ke krátkému časovému sledu a vyšší nadmořské výšce, kde se Mistrovství Evropy konalo, měli sportovci minimum času na speciální přípravu, a tak se od nich nečekaly nějaké velké výkony, přesto však nezklamali.

Adam Přibyl se prezentoval velice dobrou střelbou, kterou se vešel do elitní desítky, běžecky však ztrácel. Lada Nebeská se zase trošku trápila se střelbou, ale prezentovala se velkou bojovností, která se i díky jejímu výkonu ve štafetovém závodě juniorských mixů proměnila v bronzovou medaili, když český tým nestačil pouze na družstva Ruska a Slovenska.

V individuálních závodech obsadili jílovští závodníci Adam Přibyl 23. resp. 25. místo a Lada Nebeská 15. resp. 17. místo.

Bronzová medaile Lady Nebeské z Mistrovství Evropy se tak zase zařadí mezi nejlepší výkony jílovských sportovců na velkých soutěžích.