Dvanáct pohárových medailí je prozatím nejvydařenější sbírkou dosavadní sezony.

Znovu jasně potvrdili svoji dominanci Josef Charvát a Richard Válek. Oba s jasným náskokem ovládli finálové jízdy v kategoriích 9 a 10 let. Třetí zlato si po závodě čtyřkajaků pověsili na krk žáci Jakub Nyari, Nykyta Poddubnyi, Jakub Kremla a František Málek.

Po úspěchu z největší posádky se žáci dokázali prosadit na stupně vítězů i v deblech, kde J. Nyari s F. Málkem dojeli druzí jen těsně před třetími N. Poddubnyim a J. Kremlou. Jakub Nyari finišoval na stříbrné příčce i v singlovém sprintu.

Kromě žáků se o další dvě stříbra zasloužili Tomáš Bílý a Josef Málek mezi jedenáctiletými na singlech. Bronzové medaile si vyjeli R. Válek s T. Bílým a J. Charvát s J. Staňkem v obou deblech a také Jakub Musil na dvoustovce.

Další pěkná umístění těsně za medailisty získali ve své první sezoně v závodním poli Kristýna Valentová, Matvii Martynov, Kateřina Charvátová a T. Cherchelyuk.

Při Mistrovství Evropy se v maďarském Szegedu v národním dresu postavili na start i tři dříve úspěšní děčínští závodníci. Vladimír Cerman startoval v deblu na 1km a poprvé se mu podařilo prosadit se do finále, kde s J. Humhalem obsadili parádní 7. příčku.

Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou jsou už stabilními členkami reprezentačního čtyřkajaku a přestože jejich hlavním letošním vrcholem má být až MS do 23let, tak si tato stále ještě mladá posádka vyrazila na dospělé MS otestovat formu a získat další cenné zkušenosti. To se povedlo na výbornou a výsledkem je 5. místo v nabité konkurenci.

Podobně byla děvčata úspěšná i ve svých doplňkových disciplinách na deblech. Adéla se Štěpánkou Sobíškovou na kilometru rovněž dosáhly na 5. místo a druhá polovina čtyřkajaku Kačka s Barborou Betlachovou se prosadily do finále i na olympijské pětistovce. To se ji už nepovedlo tolik jako kvalifikační jízdy, ale i 9. místo je zatím jejich nejlepším výsledkem na takovéto vrcholné soutěži mezi dospělými.

Nyní mají všichni před sebou ještě závěrečnou přípravu a pak už je čekají v krátkém sledu právě vrcholné soutěže třiadvacetiletých. Nejprve ME v Bratislavě a poté MS v bulharském Plovdivu. Na tyto akce je bude na pozici hlavního fyzioterapeuta české reprezentace doprovázet i další děčínská zástupkyně Alena Charvátová. Stejně, jako tomu bylo na mistrovství Evropy.

Tomáš Charvát