O prvním prázdninovém víkendu pokračoval dalším závodem Český pohár ve fourcrossu na trati v Šumperku. Tentokrát se představili oba závodníci benešovské stáje Kur sport, kteří jako jediní jezdí kromě bikrosu také fourcross. Milan Myšík se postavil na start kategorie expert, jeho stájový kolega Štěpán Tumpach pak závodil v kategorii elite. Myšík se zúčastnil i sobotní Moravské fourcrossové ligy, kde v kategorii elite skončil šestém místě.

V neděli si museli vyjet oba benešovští závodníci postup do dalších bojů v kvalifikaci, ve které Myšík skončil na pátém a Tumpach na šestém místě.

Zcela suverénně prošel prvním kolem vyřazovacích bojů Milan Myšík, který si zajistil postup z prvního místa. Ve čtvrtfinále se mu ale vůbec nepovedl start, přesto si nakonec s trochou štěstí vyjel postup do semifinále. V tom se mu nedařilo podle představ, jel na chvostu startovního pole. Pak ale zabojoval a měl na dosah druhé místo zajišťující postup do finále. Jenže se mu v rozhodujícím okamžiku vyzul zadní plášť a tak na něj zbylo pouze malé finále, ve kterém se bojuje o páté až osmé místo. V tomto závěrečném závodě si Myšík spravil chuť a po vítězství v malém finále získal konečné páté místo.

Ve čtvrtfinále jel i Tumpach v kategorii elite, ve které překvapivě vyhrál a postoupil do semifinále. Štěpán Tumpach se v semifinále potkal s úřadujícím mistrem Evropy v této disciplíně a několikanásobným mistrem světa ve fourcrossu Michalem Prokopem. Přesto se nevzdával a šel od startu jako raketa. Dokázal si podržet Prokopa pod sebou a díky tomuto vítězství se probojoval do finále. V tom se mu již tolik nedařilo a skončil za Prokopem a bronzovým medailistou z mistrovství Evropy třetí.

ALEXANDR VANŽURA