Nejlépe se vypořádal se sněhovou kalamitou, i když i on měl své krize. Po startu šel do čela, táhl celé pole, ale pod Kobylí hlavou byly tak extrémní podmínky, že ho startovní pole řečeno jeho slovy “došlo“. V některých místech dosahoval sníh až po krk, díky spolupráci předních běžců se však nakonec podařilo projít. Otočku kolem rozhledny zvládl jako první Jaroslav Hauzírek, ale krátce za otočkou už byl v čele opět Kolařík a na občerstvovací stanici měl již značný náskok. Další kritické místo, po zelené turistické značce přes silnici za občerstvovací stanicí, pořadatelé zrušili a dolů na Maxičky se běželo po silnici. Pod Maxičkami se závodníci opět napojili na původní trať. Celkové zkrácení tratě bylo jeden kilometr, přesto cílové časy byly o 40 minut až jednu hodinu pomalejší.

V cíli měl vítězný Tomáš Kolařík čas 2:26:11 hod.. Kategorii mužů 40 – 49 let vyhrál Jaroslav Hauzírek z ASK Děčín (2:33:48 hod, celkově šestý). V kategorii 50 – 59 let byl nejlepší Pepa Vlk (3:35:39 hod, celkově 35.), mezi ženami velmi dobře obstála Jaroslava Krausová z Glassmanu Teplice (2:49:44, celkově 21.), mezi dorostenci Oto Ottenschlager z K – triatlonu Litvínov (3:15:32 hod, celkově 31.) a mezi muži nad 60 let zvítězil Jan Dolejš ze Sokolu Unhošť (3:07:41, celkově 28.).

Potěšitelné jsou velmi dobré výkony děčínských atletů. Vedle třetího Martínka a šestého Hauzírka doběhl na 9. místě Josef Procházka (2:35:03 hod.), výborné 10. místo obsadil Tomáš Plaček (2:35:48 hod.) a překvapili i v extrémní situaci 11. David Nehasil (2:36:07 hod.) a 13. Petr Štěpán (2:39:36 hod.).

Přes neobyčejně těžké podmínky odstartovalo a také doběhlo 39 běžců, včetně tří žen. Obdiv si zaslouží naprosto všichni, Děčínský běžecký pohár i atletická sezóna 2010 měly důstojné zakončení.

První desítka

1. T. Kolařík (OK Nový Bor – 2:26:11 hod), 2. L. Čapek (Bikesport Ústí n. L. – 2:28:47), 3. R. Martínek (ASK Děčín – 2:30:15), 4. D. Bartoš (Kerda Liberec – 2:30:41), 5. M. Michalk (Dresden – 2:31:09), 6. J. Hauzírek (ASK Děčín – 2:33:48), 7. P. Kortán (M. Boleslav – 2:34:23), 8. J. Vlček (Spona Teplice – 2:35:03), 9. J. Procházka (ASK Děčín – 2:35:03), 10. T. Plaček (ASK Děčín – 2:35:48).