Pořadatelský oddíl TJ Hvězda Trnovany připravil tratě od dvou set metrů určených pro předškoláky, přes hlavní závod dlouhý 4 200 metrů až po desetikilometrovou trať pro dospělé vytrvalce. Běželo se převážně v lesnatém terénu na okružních cestách okolo Doubravky a jeden, osmisetmetrový úsek vedl po asfaltu.

„Po sobotním celodenním dešti byla trať dost rozbahněná, ale naštěstí v neděli již vládlo pěkné počasí. Kvůli rozmoklé trati byly letošní časy celkově pomalejší. Do hlavního závodu mužů na 4 200 metrů se vydalo třicet čtyři běžců. První do cíle doběhl Aleš Filingr z Mostu. Mezi osmi ženami, které běžely na distanci 1 500 metrů zvítězila Eva Slavíková z Bíliny,“ uvedl člen organizačního výboru Miroslav Matěcha.

Nejrychlejší závodníci ve všech vypsaných kategorií na prvním až třetím místě získali ceny a diplomy. Tradičně bylo oceněno a odměněno šest nejrychlejších aktérů v absolutním pořadí na trati 4 200 metrů.

Závod na trati 4 200 metrů založil v roce 1945 Ladislav Kořán, který také mezi pětadvaceti startujícími premiérový ročník vyhrál. Běh kolem Doubravky absolvoval v minulosti také Emil Zátopek a pravidelně na něm startoval i jeden z našich nejlepších běžců na středních a dlouhých tratích Stanislav Hoffman. Traťový rekord 12:45 minuty z roku 1985 drží Petr Kirsch.

Výsledky závodů: muži 4 200 m – 1. Aleš Filingr (AK Most) 15:00,58 min, 2. Jan Žaloudek (Eleven Nora team) 15:13,04, 3. Daniel Hýna (AK Most) 15:30,53; ženy 1 500 m – 1. Eva Slavíková (AK Bílina) 6:58, 23, 2. Jana Fílová (BK Běkodo Teplice) 7:50,16, 3. Olga Kantová (Spona Teplice) 7:53,52; 10 km muži – 1. Jan Žaloudek (Eleven Nora team) 39:02,48, 2. Jan Sedláček (SK Svěrák) 39:51, 48, 3. Josef Šutera (Atletika Polička) 40:07,83; 10 km ženy – 1. Ivana Vávrů (TJ VTŽ Chomutov) 44:59,84, 2. Jana Fílová (BK Běkodo Teplice) 47:39,11, 3. Olga Kantová (Spona Teplice) 49:22,98.