Druhá liga volejbalistek míří ke svému závěru, do konce sezóny zbývají čtyři kola. A děčínský Spartak už má jistotu, že se vyhne nevyzpytatelné baráži, Rumburk je této jistotě hodně blízko.

Děčínské volejbalistky jely k důležité bitvě do Ervěnic, kde jim k jistotě neúčasti v baráži stačil jediný bod. Ale nakonec jich Spartak vybojoval na půdě posledního celku tabulky hned pět. „První zápas byl velmi bojovný a trval přes dvě hodiny. Domácím v některých situacích pomáhali rozhodčí," zlobila se Michaela Beranová, děčínské libero. Hosté prohrávali 1:2, ale nakonec úvodní bitvu otočili a zvítězili. „V těch dvou setech se nám nevedlo na podání. Zápas se dostal do zkrácené hry. Tam to bylo vyhrocené, dokonce jsme dostaly červenou kartu a prohrávaly 12:14. Ale díky výborné obraně na síti jsme vyhrály 16:14," pochvalovala si Beranová.

Jestli byla první bitva vyrovnaná, tak druhá už byla jasnou záležitostí Děčína. „V prvním setu řádila na podání Eliška Strzepková, domácí nepředvedli nic. V dalších dvou setech se sice zvedli, ale výhra byla naše," radovala se Beranová.

Děčín je sedmý a na Jirkov má náskok osmi bodů, což poslední tým tabulky nemůže dohnat. V dalším kole hostí v sobotu 12. března Plzeň. Hrát se bude na Vrchličáku.

Rumburk odjížděl k těžkým zápasům do Liberce bez jedné z nejlepších hráček. „Veronika Jindřichová má mateřské povinnosti," prozradil trenér Petr Dopita. Jeho svěřenkyně neuhrály na půdě druhého týmu tabulky ani jeden bod. „Po předchozích dobrých výkonech jsem tajně myslel na bod. Soupeř nám však nedal ani malou šanci a předčil nás jasně ve všech herních činnostech, hlavně na podání. Ve druhém zápase jsme však na bod už sahali, ale tři zkažená podání v koncovce třetího setu zmařila naše naděje. A tak s gratulací hráčkám Děčína za vítězství nad Jirkovem letí i dík za to, že nám pravděpodobně zachránily ligu," poděkoval Dopita do Děčína.

Rumburk sice v tabulce klesl na předposlední místo, ale čtyři zápasy před koncem má na poslední Jirkov čtyřbodový náskok. A to má ještě dva zápasy k dobru, jelikož Jirkov má v dalším kole volný los. Rumburk hraje v sobotu 12. března doma proti SF Praha.

VK Jirkov/Ervěnice – Spartak Děčín 2:3 (-26, 22, 20, -21, -14) a 0:3 (-9, – 25, – 21)

Spartak Děčín: Beranová, A. Havlíčková, L. Strzepková, E. Strzepková, Šrajerová, I. Zahálková, Sigmundová.

Lokomotiva Liberec – TJ Rumburk 3:0 (7, 20, 13) a 3:1 (18, -24, 23, 18)

Rumburk: Jindrová, Plíhalová, Pifková, A. Hýblová, M. Hýblová, Ackermanová, Čurgaliová, Staňková, Jurková, Skružná.